Paolo Maldini opuści AC Milan ze skutkiem natychmiastowym, burzliwe spotkanie z właścicielem

acmilan.com

Według wczorajszych doniesień, zarówno Paolo Maldini, jak i Ricky Massara zostali zwolnieni z Milanu po burzliwym spotkaniu z właścicielem Gerrym Cardinale.

Spotkanie miało na celu ustalenie strategii na następny sezon. Wiele źródeł twierdzi, że rozmowy nie poszły po myśli obydwu stron. Szczególnie między Paolo Maldinim a szefem RedBird – Cardinale. Maldini wielokrotnie powtarzał w wywiadach, że czuje się sfrustrowany brakiem odpowiednich pieniędzy na transfery. Prosił też o większą niezależność w podejmowaniu decyzji.

Teraz Daniele Longo z Calciomercato.com donosi, że Maldini i jego prawa ręka Massara zostali zwolnieni. Oznacza to całkowitą zmianę struktury na szczycie klubu, gdzie legenda Milanu przeprowadzała transfery i negocjowała kontrakty. Cardinale i dyrektor generalny Giorgio Furlani chcą obniżyć koszty i budować na obecnym modelu biznesowym.

“Tuttomercatoweb” argumentuje, że była to część walki o władzę z dyrektorem generalnym Giorgio Furlanim, który odegrał najważniejszą rolę przy przedłużeniu umowy z liderem – Rafaelem Leao.

Maldini jest związany z Rossoneri przez całą swoją karierę, najpierw jako zawodnik, a od 2018 roku jako dyrektor. Mówi się, że może w jego miejsce może zostać zatrudniony Igli Tare, który po 18 latach opuścił Lazio Rzym. AC Milan dotarł do półfinału Ligi Mistrzów, a Serie A zakończyli za plecami SSC Napili, Lazio oraz Interu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.