Leo Messi musi uzbroić się w cierpliwość, żona piłkarza naciska na przeprowadzkę do Katalonii

psg.fr

Po ostatecznym zielonym świetle w planie finansowym Barcelony, który został zaakceptowany przez władze La Ligi, zaczynają się postępy w sprowadzeniu Leo Messiego.

Pomimo usilnych prób ze strony Al-Hilal, by zwabić Argentyńczyka do ligi Arabii Saudyjskiej. Jorge Messi był widziany w domu prezydenta Joana Laporty i rzucił w kierunku dziennikarzy krótko: – Leo chce wrócić do Barcy, a ja chciałbym, aby tak się stało. Jest taka możliwość.

Na razie do obozu Messiego nie wpłynęła żadna konkretna oferta. W przeciwieństwie do wcześniejszych sytuacji, w których po stronie Barcelony panowała niepewność. Teraz ich finansach widać większą przejrzystość.

Według Toniego Juanmartiego, w Barcelonie wierzą, że Messi poczeka trochę dłużej, by przypieczętować jego transfer. W grę wchodzą najbliższe tygodnie, ale nie na dniach. Gerard Romero uważa, że żona piłkarza naciska na przeprowadzkę do Barcelony. Jedno z ich dzieci bardzo ucierpiało podczas pobytu w Paryżu. Dlatego rodzina chce wrócić do Katalonii, gdzie urodziła się i wychowała trójka dzieci.

Xavi i klub są bardzo optymistycznie nastawieni do powrotu i publicznie oświadczyli, że wszystko będzie zależało od samego Messiego. Będzie najlepiej opłacanym zawodnikiem w drużynie, zarabiając o 1 euro więcej niż Robert Lewandowski, wiążąc się z kontraktem na rok z opcją przedłużenia.

Wszystko wskazuje, że Messi wstrzymuje negocjacje z Al-Hilal przynajmniej do 2024 roku, w którym mógłby zarobić 400 milionów euro rocznie. Saudyjczycy są zaskoczenie taką postawą i zaznaczyli, iż propozycją w następnym roku nie będzie już taka intratna.

Messi po dwóch latach postanowił odejść z PSG. Francuscy kibice w ostatnim meczu z Clermont (2:3) przyjęli negatywnie napastnika i gwizdali w jego kierunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.