Pablo Sarabia kontuzjowany. Luis Enrique ma problem przed półfinałem

Pablo Sarabia doznał kontuzji mięśniowej podczas ćwierćfinałowego starcia ze Szwajcarią i wielce prawdopodobnym jest to, że opuści on półfinałowy mecz z Włochami.

Pablo Sarabia zszedł z boiska podczas ćwierćfinałowego meczu ze Szwajcarią, który zakończył się dogrywką i rzutami karnymi. Według “Diario AS”, Sarabia poczuł ból mięśni już w piątej minucie meczu, ale starał się grać dla swojej drużyny i zacisnął zęby do połowy spotkania.

Uważa się, że jest to problem z prawym przywodzicielem i potrzebne są dalsze badania, aby określić zakres uszkodzeń. Powrót do zdrowia na wtorek będzie bardzo trudny, więc prawdopodobnie w wyjściowej XI zastąpi go Dani Olmo.

29-latek zdobył dwie bramki na EURO 2020, przeciwko Słowacji i Chorwacji, a także zaliczył dwie asysty.

Włochy także nie będą mogli liczyć na swoich kluczowych graczy, gdyż Leonardo Spinazzola został wykluczony na kilka miesięcy po zerwaniu ścięgna Achillesa podczas wczorajszego meczu.

Półfinałowe starcie Italii z “La Furia Roja” odbędzie się we wtorek o 21:00 na Wembley.