Pablo Machin w Arabii Saudyjskiej!

Pablo machin

Pablo Machin, dobrze znany kibicom La Ligi, został zaprezentowany jako trener Al-Ain FC, drużyny z Saudi Professional League.

Hiszpan objął drużynę po tym jak zwolniono Niemieckiego trenera – Thomasa Stratosa, który prowadził zespół od października ubiegłego roku. Klubowym władzom skończyła się cierpliwość, dlatego też postanowiono dokonać pewnych zmian. Klub nie podał do wiadomości publicznej informacji o kontrakcie Hiszpana.

Nowa drużyna 45-latka zajmuje obecnie ostatnie miejsce w Saudi Professional League. Po 15. kolejkach Al-Ain ma zaledwie dziesięć punktów na swoim koncie – trzy zwycięstwa, jeden remis i aż jedenaście porażek. Do tego drużyna objęta przez Machinego ma najgorszy bilans bramkowy (-13).

Informacja o zatrudnieniu Machinego jest sporym zaskoczeniem. Hiszpański szkoleniowiec nie tak dawno, bowiem w drugim tygodniu stycznia, został zwolniony z posady trenera Deportivo Alaves. Klub obecnie zajmuje 18.miejsce w La Lidze. Jak widać Machin nie musiał długo czekać na nowe oferty. Praca w Arabii Saudyjskiej jest dla niego pierwszym, zagranicznym wyzwaniem jako trener.

Machin oprócz wspomnianego Alaves w swoim CV ma kilka innych klubów. Swoją karierę trenerską rozpoczynał w czerwcu 2011 roku zostając pierwszym trenerem Numanci, w której spędził dwa lata. Następnie w marcu 2014 przejął stery Girony FC, z którą udało mu się awansować w 2017 do najwyższej lasy rozgrywkowej w Hiszpanii, czyli La Ligi. Później przyszedł czas na Sevillę, którą objął w lipcu 2018, jednak klub ze względu na niezadowalające wyniki pożegnał się z nim w marcu następnego roku. W zeszłym roku był trenerem Espanyolu, z którego został zwolniony zaledwie po 15. spotkaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *