Oficjalnie: Kamil Piątkowski w Red Bull Salzburg

redbullsalzburg.at

Kamil Piątkowski od lipca tego roku będzie piłkarzem Red Bull Salzburg. Zarazem 20-latek będzie wypożyczony na pół roku do Rakowa Częstochowa.

– Cieszymy się, że Kamil rozwinął się u nas i teraz trafi do klubu, który pozwoli mu zaistnieć w europejskiej piłce. To pokazuje, że Raków to dobre miejsce, by zdobywać doświadczenie i się wypromować. Jednocześnie pozostaje w Częstochowie do końca sezonu, dzięki czemu pomoże nam walczyć o jak najwyższe miejsce w PKO Ekstraklasie – mówi prezes Wojciech Cygan.

Obrońca był zawodnikiem klubu spod Jasnej Góry od 2019 roku, za którego wówczas zapłacono około 2000 tysięcy złotych Zagłębiu Lubin. Austriacy wydali aż pięć milionów euro. – Po przeprowadzce do FC Red Bull Salzburg spełniło się moje marzenie. Pomimo kilku innych próśb, było dla mnie jasne, że naprawdę chcę tu przyjechać. Jako młody zawodnik, ten klub daje mi doskonałe możliwości dalszego rozwoju. Nie mogę się doczekać, kiedy tego lata założę koszulkę Red Bulls i zagram dla siebie nowym poziomie – przyznał Piątkowski. W mediach przewijały się informacje, że zainteresowanie wykazywały Borussia Dortmund i AC Milan

– Jednym z kluczowych elementów negocjacji transferu było pozostanie Kamila w Rakowie aż do czerwca. Dzięki temu będzie mógł wystąpić w rundzie wiosennej i wspomóc nas w walce o ligowe punkty oraz w rozgrywkach Pucharu Polski. Kamil budził w ostatnich tygodniach duże zainteresowanie na rynku transferowym, dlatego negocjacje były długie i wymagały cierpliwości z naszej strony. Cieszymy się, że rozmowy udało się zakończyć sukcesem – podkreślił dyrektor sportowy Czerwono-Niebieskich, Paweł Tomczyk.

źródło: rakow.com /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.