Ostre spięcie na linii Bordalas – Ten Hag podczas wczorajszego meczu!

W rewanżowym spotkaniu spotkaniu Ajaxu z Getafe gospodarze wygrali 2:1. Pomimo porażki z pierwszego starcia Holendrom nie udało się awansować dalej. Podczas meczu żywiołowo reagowali także trenerzy, którzy w dość szybkim czasie spięli się ze sobą!

Już od pierwszych minut można było wyczuć bardzo nerwową atmosferę. W 5. i 10. minucie zawodnicy obu ekip zdobyli po golu. Najpierw trafił Jaime Mata, a później wyrównał Danilo. Zarówno wcześniej jak i później iskrzyło pomiędzy graczami obu zespołów. Szczególny moment miał miejsce w okolicach 14. minuty, kiedy to Delay Blind upadł po starciu z jednym z zawodników Getafe. Wtedy do akcji wkroczył Jose Bordalas, który nie przebierał w słowach do holenderskiego defensora. Dość szybko do akcji podłączył się Erik Ten Hag – szkoleniowiec Ajaxu – i podłączył się do burzliwej dyskusji.

Chodziło tutaj o słowa jakie padłu w kierunku defensora. Ten Hag stwierdził, że Bordalas nie ma prawa na jakiekolwiek pouczanie jego zawodników, co podkreślił machając do niego palcem wskazującym. Całą sytuację rozwiązał delegat z ławki Getafe Mejuto Gonzalez. Na sam koniec do akcji wkroczył arbiter główny, który pokazał obu trenerom żółty kartonik.

Na konferencji pomeczowej Erik Ten Hag wyjaśnił jak to wyglądało z jego punktu widzenia: “Włączyłem się do dyskusji, ponieważ broniłem moich graczy, a potem dostałem kartkę” – powiedział. Stwierdził również, że akcja Bordalasa była celowa! Dodatkowo nie krył niezadowolenia co do stylu i gry Getafe: “Od pierwszej minuty starali się zatrzymać grę i uniemożliwić grę w piłkę. Trudno się tak gra przeciw komuś takiemu”. Na sam koniec wyraził również samokrytykę wobec siebie i swojego zespołu: “Nie zagraliśmy dobrze, nie było wystarczającej stabilizacji z tyłu” – zakończył.

Źródło: MARCA/własne