“On jest niesamowity”. Xavi pieje z zachwytu nad debiutem 15-letniego Lamine Yamala

Lamine Yamal

15-letni Lamine Yamal zadebiutował w barwach FC Barcelony w starciu z Realem Betis. Po zakończonym spotkaniu Xavi wypowiadał się w samych superlatywach o nastolatku.

Lamine Yamal został najmłodszym zawodnikiem FC Barcelony w historii La Liga. 15-letni Hiszpan zadebiutował w sobotnim spotkaniu z Realem Betisem w ramach 32. kolejki. Prawoskrzydłowy zmienił Gaviego w 83. minucie. Nastolatek miał szansę uwieńczyć swój debiut bramką i był bliski zaliczenia asysty.

Yamal miał 12 kontaktów z piłką. Jego debiut nastąpił tydzień po tym, jak po raz pierwszy znalazł sie w kadrze meczowej Xaviego. FC Barcelona wygrała wczorajsze spotkanie 4:0 i umocniła się na pozycji lidera La Liga. Po ostatnim gwizdku sędziego Xavi podsumował występ 15-latka:

Powiedziałem mu, żeby spróbował różnych rzeczy i spróbował. On ma dopiero 15 lat. Jest wyjątkowy i mógł nawet zdobyć debiutancką bramkę, ale bramkarz Betisu Rui Silva popisał się świetną interwencją. Yamal grał pewnie i pokazał, na co go stać. W jego oczach nie ma strachu, za to jest mnóstwo talentu. Niektóre z jego podań w ostatniej tercji były naprawdę dobre – powiedział Xavi.

Już we wtorek, 2 kwietnia FC Barcelona rozegra swój kolejny ligowy mecz. Jej przeciwnikiem będzie Osasuna. Początek starcia o godzinie 19:30.