Oko na rodaka: Radosław Majecki z obronionym rzutem karnym [VIDEO]
Weekend rozpoczynamy od obronionego rzutu karnego przez Radosława Majeckiego. Wypożyczony z AS Monaco do belgijskiego Cercle Brugge golkiper pod koniec pierwszej połowy spotkania z Charleroi wygrał pojedynek z Ademem Zorganem.
Przygoda Radosława Majeckiego z Cercle Brugge jest przykładem udanego wypożyczenia polskiego zawodnika, podczas którego ten ogrywa się i zdobywa cenne doświadczenie w solidnym europejskim klubie. Golkiper, który znalazł się w szerokiej kadrze Polski na mistrzostwa świata, od początku sezonu regularnie gra na boiskach belgijskiej ekstraklasy. W piątkowym spotkaniu z Charleroi Majecki obronił rzut karny wykonywany przez Adema Zorgane'a. Ostatecznie jego drużyna wygrała na swoim boisku aż 4:1. Polak jedynego gola przepuścił po kolejnym rzucie karnym, którego skutecznym egzekutorem okazał się tym razem Daan Heymans. Cercle Brugge obecnie jest dziewiątą drużyną belgijskiej ekstraklasy.
https://twitter.com/lbshmaq/status/1583546867048030209
Podsumowanie występów polskich zawodników (21 października)
Australia
Filip Kurto (Macarthur FC - Ekstraklasa) - zszedł z boiska w 76. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z Western United.
Belgia
Radosław Majecki (Cercle Brugge KSV - Ekstraklasa) - obroniony rzut karny w wygranym 4:1 ligowym meczu z Charleroi. Zagrał cały mecz.
Czechy
Bartosz Pikul (Slezský FC Opawa - druga liga) - poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z 1.FK Příbram.
Irlandia
Oliwier Oleksiewicz (University College Dublin AFC - Ekstraklasa) - cały mecz na ławce. Jego drużyna wygrała w lidze 2:1 z Drogheda United. Polak czeka na debiut w pierwszym zespole.
Nikodem Kozłowski (Treaty United FC - druga liga) - poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Wexford FC.
Rumunia
Paweł Tomczyk (Politehnica Iași - druga liga) - poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z CSM Slatina.
Słowenia
Daniel Skiba (NK Aluminij Kidričevo - druga liga) - 76 minut w wygranym 4:0 ligowym meczu z Vitanestem Bilje.
Szkocja
Kevin Dąbrowski (Hibernian FC - Premiership) - poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z St. Johnstone.
Turcja
Michał Nalepa (Sakaryaspor Kulübü - druga liga) - 78 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Eyüpsporem.
Włochy
Iwo Kaczmarski (Empoli FC - Serie A) - poza kadrą meczową na przegrany 0:4 ligowy mecz z Juventusem. Polak czeka na debiut w pierwszym zespole.
Arkadiusz Milik (Juventus FC - Serie A) - wszedł na boisko w 65. minucie wygranego 4:0 ligowego meczu z Empoli.
Wojciech Szczęsny (Juventus FC - Serie A) - 90 minut w wygranym 4:0 ligowym meczu z Empoli.
Sebastian Walukiewicz (Empoli FC - Serie A) - cały mecz na ławce. Jego drużyna przegrała w lidze 0:4 z Juventusem.
-

AktualnościLuis Enrique chwali PSG po meczu w Monako: „Widziałem 11 liderów” — Paris Saint‑Germain wygrało 3:2 na Louis IIDamian Nowacki / 18 lutego 2026, 16:19
-


AktualnościFranck Haise nowym trenerem Rennes do lata 2027 — powrót szkoleniowca po pracy w akademii i sukcesach w LensDamian Nowacki / 18 lutego 2026, 16:17
-


AktualnościLuísão krytykuje Gianlucę Prestianiego po oskarżeniach Viníciusa o rasizmDamian Nowacki / 18 lutego 2026, 16:17
-


AktualnościLecce wygrywa 2:0 w Cagliari i oddala się od strefy spadkowejDamian Nowacki / 17 lutego 2026, 15:51
-

AktualnościBorussia Dortmund — Atalanta: pierwszy mecz play-off Ligi Mistrzów 17 lutego 2026 w Signal Iduna ParkDamian Nowacki / 17 lutego 2026, 15:10
-

AktualnościNicolas Jackson wróci do Chelsea latem — Bayern nie aktywuje klauzuli odkupuDamian Nowacki / 17 lutego 2026, 14:43
































