Oko na rodaka: Piątek i Wilczek jak zwykle. Kapustka i Sekulski jak nigdy

Powoli tradycją staje się, że w niedzielnym wydaniu Oka na rodaka pochylamy się nad kolejnym trafieniem w lidze Krzysztofa Piątka i Kamila Wilczka. Dzisiaj do tego grona dołączyli także lekko zapomniani Łukasz Sekulski i Bartosz Kapustka.

Krzysztof Piątek absolutnie nie ma zamiaru zwolnić tempa. Kolejny ligowy mecz w jego wykonaniu przyniósł kolejne dwie bramki strzelone dla Genoi. Tym razem te gole dały trzy punkty w starciu z najsłabszym w lidze Frosinone Calcio, którego zawodnikiem jest Bartosz Salamon. Polski obrońca niestety złym dograniem sprokurował drugą bramkę dla rywali. Po jego kiksie futbolówkę przejął Christian Kouamé, który d0środkował do Piątka. A Piątek zrobił swoje. W doliczonym czasie gry Salamon miał szansę na zrehabilitowanie się, lecz jego strzał głową był minimalnie niecelny.

Powoli na jeden z większych wyrzutów sumienia Jerzego Brzęczka wyrasta Kamil Wilczek. Wydaje się, że selekcjoner reprezentacji Polski nie jest skory do powoływania 30-letniego napastnika na najbliższe mecze. Tymczasem Wilczek w kolejnym meczu zdołał pokonać bramkarza rywali. Jego gol nie dał jednak Brøndby trzech punktów, które ostatecznie przegrało 1:2. W związku z tym jego zespół zajmuje w tabeli ligowej dopiero siódme miejsce ze stratą ośmiu punktów do Midtjylland. Po jedenastu meczach duńskiej ekstraklasy Wilczek ma już dziewięć goli na koncie. Czyni go to liderem klasyfikacji strzelców duńskiej ekstraklasy.

Podobnie jak wczoraj, pierwsze pozytywne wieści nadeszły do nas już rano ze wschodu. Pierwszą bramkę w barwach SKA Chabarowsk strzelił Łukasz Sekulski. 27-letni napastnik w przerwie zmienił Konstantina Bazieluka, a już 32 sekundy po wznowieniu gry otworzył wynik spotkania. Chabarowsk jest bardzo ciekawą drużyną. Zespół mający swoją siedzibę daleko na wschodzie kraju jest spadkowiczem z rosyjskiej ekstraklasy. Sekulski dzisiaj strzelił swojego pierwszego gola w nowym klubie, w poprzednim sezonie nie zdołał pokonać bramkarza. To jeszcze nie jest dziwne. Niezwykłe jest to, że od momentu przyjścia Sekulskiego do drużyny grającej na stadionie imienia Lenina, ta nie strzeliła żadnej bramki w lidze! Niechlubna passa wyniosła dziesięć spotkań bez strzelonej bramki. W tym czasie SKA Chabarowsk przegrał dziewięć spotkań, a jedno z nich bezbramkowo zremisował.

O swoim istnieniu przypomniał Bartosz Kapustka. Wypożyczony z Leicester City do drugoligowego belgijskiego Oud-Heverlee Leuven pomocnik strzelił swoją premierową bramkę w nowym klubie. Kapustka w końcówce meczu skutecznie wykonał rzut karny. Mimo to, jego zespół wyraźnie, 1:3, przegrał z Royale Union Saint-Gilloise. Dzisiejszy rywal Leuven nie jest przypadkowym zespołem. Lider belgijskiej drugiej ligi w tygodniu wygrał 3:0 w Pucharze Belgii ze słynnym Anderlechtem.

Podsumowanie występów polskich zawodników:

Belgia

Bartosz Kapustka (Oud-Heverlee Leuven – druga liga) – strzelił gola z rzutu karnego w przegranym 1:3 ligowym meczu z Royale Union Saint-Gilloise. Młodzieżowy reprezentant Polski zagrał cały mecz i zobaczył żółtą kartkę.

Bułgaria

Daniel Kajzer (Botew Płowdiw – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Wereją Stara Zagora.

Chorwacja

Łukasz Zwoliński (HNK Gorica – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:3 ligowym meczu z Lokomotiwą Zagrzeb.

Michał Masłowski (HNK Gorica – Ekstraklasa) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 0:3 ligowy mecz z Lokomotovią Zagrzeb.

Krystian Nowak (NK Slaven Koprivnica – Ekstraklasa) – 90 minut w bezbramkowym meczu ligowym z HNK Rijeka.

Dania

Kamil Wilczek (Brøndbyernes IF – Ekstraklasa) – strzelił gola w przegranym 1:2 ligowym meczu z Horsens.

Hiszpania

Paweł Kieszek (Málaga CF – druga liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 1:0 z Rayo Majadahonda.

Paweł Florek (CD Badajoz – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał 0:1 w lidze z San Fernando.

Marcel Lizak CF Peralada-Girona B – trzecia liga) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany mecz ligowy z Ontinyent.

Mateusz Kania (Real Sporting de Gijón B – trzecia liga) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Mirandes. Młody polski bramkarz czeka na debiut w klubie.

Holandia

Bartłomiej Urbański (Willem II Tilburg – Eredivisie) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z De Graafschap.

Japonia

Krzysztof Kamiński (Júbilo Iwata – J-League, Ekstraklasa) – mecz jego zespołu został przełożony.

Niemcy

Waldemar Sobota (FC Sankt Pauli – 2. Bundesliga) – z powodu kontuzji mięśniowej poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany derbowy mecz z HSV.

David Blacha (VfL Osnabrück – 3. liga) – 90 minut i żółta kartka w bezbramkowo zremisowanym meczu ligowym z FC Carl Zeiss Jena.

Rafał Koczor (FC Carl Zeiss Jena – 3. Liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół bezbramkowo zremisował z VfL Osnabrück.

Wojciech Sadlowski (FC Carl Zeiss Jena – 3. Liga) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany ligowy mecz z VfL Osnabrück. Sadlowski czeka na debiut w pierwszym zespole.

Norwegia

Artur Krysiak (FK Bodø/Glimt – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał 0:1 w lidze z Haugesund. Polski bramkarz czeka na debiut w nowym klubie.

Łukasz Jarosiński (Hamarkameratene – druga liga) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Notoden.

Rosja

Maciej Wilusz (FK Rostow – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 1:0 meczu ligowym ze Spartakiem Moskwa.

Łukasz Sekulski (SKA Chabarowsk – druga liga) – strzelił gola w wygranym 2:1 ligowym meczu z Fakiełem Woroneż. Sekulski wszedł na boisko w przerwie.

Stany Zjednoczone

Kacper Przybyłko (Philadelphia Union – MLS, pierwszy poziom rozgrywek w USA) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany ligowy mecz z Columbus Crew.

Konrad Plewa (Real Monarchs – USL, drugi poziom rozgrywek w USA) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:2 z Colorado Springs.

Turcja

Jarosław Jach (Çaykur Rizespor Kulübü – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 60. minucie wygranego 3:0 ligowego meczu z Fenerbahçe SK.

Jakub Kosecki (Adana Demirspor Kulübü – druga liga) – poza kadrą meczową na wygrany 4:0 ligowy mecz z Eskişehirsporem.

Ukraina

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Arsenałem Kijów.

Walia

Adrian Cieślewicz (The New Saints FC – Ekstraklasa) – 59 minut w przegranym 1:4 ligowym meczu z Cardiff Metropolitan.

Włochy

Krzysztof Piątek (Genoa CFC 1893 – Serie A) – strzelił dwie bramki w wygranym 2:1 ligowym meczu z Frosinone. Zagrał cały mecz.

Paweł Jaroszyński (Chievo Verona – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał 0:1 z Torino.

Mariusz Stępiński (Chievo Verona – Serie A) – wszedł na boisko w 45. minucie meczu i otrzymał żółtą kartkę. Jego zespół przegrał 0:1 z Torino.

Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909 – Serie A) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Udinese.

Łukasz Teodorczyk (Udinese Calcio – Serie A) – wszedł na boisko w 64. minucie przegranego 1:2 ligowego meczu z Bologną.

Bartosz Salamon (Frosinone Calcio – Serie A) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Genoą.

Michał Marcjanik (Empoli Calcio – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał 0:1 w lidze z Parmą. Polski obrońca czeka na debiut w nowym klubie.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał 2:0 z Atalantą.

Arkadiusz Reca (Atalanta BC – Serie A) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Fiorentiną.

Tomasz Kupisz (Ascoli Calcio – Serie B) – wszedł na boisko w 72. minucie bezbramkowo zremisowanego meczu z Cremonese.

Michał Lewandowski (Teramo Calcio – Serie C) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Gubbio.

Wyspy Owcze

Łukasz Cieślewicz (B36 Tórshavn – Ekstraklasa) – z powodu kontuzji ne zagrał w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Víkingurem.

Michał Przybylski (B36 Tórshavn – Ekstraklasa) – wszedł w przerwie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z Víkingurem.