Oko na rodaka: Kolejne trafienia Milika, Stępińskiego i Grosickiego

Sky Italia

W sobotę z grona polskich zawodników wyróżnili się Arkadiusz Milik, Kamil Grosicki i Mariusz Stępiński, którzy podtrzymują dobrą dyspozycję strzelecką zdobywając kolejne bramki dla swoich drużyn. Na uwagę zasługuje także asysta Jana Bednarka.

Wspaniały okres Arkadiusza Milika trwa. Przez niewiele ponad dwa ostatnie miesiące Polak spisuje się fantastycznie, strzelając kolejne bramki. W ostatnich “polskich meczach” z Milanem Milik był przyćmiony przez Krzysztofa Piątka, lecz w pojedynku z kolejnymi kolegami w kadrze – Sampdorią, 24-latek po raz kolejny zaprezentował swoje ogromne możliwości. Trafienie z Sampdorią to już 12. trafienie w sezonie w wykonaniu Arkadiusza Milika. Prócz niego, bardzo dobry występ w barwach Napoli zanotował Piotr Zieliński. Po przeciwnej stronie boiska kolejne ligowe występy zaliczyli Bartosz Bereszyński i Karol Linetty. Napoli ostatecznie wygrało 3:0.

Wyjątkowo spokojne okienko transferowe w wykonaniu Kamila Grosickiego pozytywnie wpłynęło na formę 30-letniego skrzydłowego. Reprezentant Polski strzelił bramkę pieczętującą zwycięstwo Hull City nad Stoke City. Dla “Grosika” była to piąta ligowa bramka w tym sezonie. Po kiepskim początku sezonu, Hull City powoli odbija się od dolnych rejonów tabeli, plasując się w tym momencie na dziesiątym miejscu w lidze (Championship liczy 24 zespoły). Mało tego, strata do miejsca uprawniającego do gry w barażach o awans do Premier League, wynosi ledwie cztery punkty.

Tempa nie zwalnia Mariusz Stępiński. 23-letni napastnik zdecydowanie wyrasta na jednego z liderów walczącego o utrzymanie Chievo Werona. Niestety jego trafienie po raz kolejny nie dało trzech punktów, Chievo zaledwie zremisowało z Empoli, mimo prowadzenia dwiema bramkami. Sytuacja drużyny z Werony robi się coraz bardziej dramatyczna, strata do bezpiecznej strefy wynosi dziewięć punktów. Jeżeli jednak Stępiński, który strzelił w tym sezonie Serie A sześć bramek, utrzyma dotychczasową dyspozycję, nie powinien mieć większych problemów ze znalezieniem nowego pracodawcy.

Na wyróżnienie zasługuje także asysta w wykonaniu Jana Bednarka. W ostatnich godzinach zimowego okienka transferowego sporo polskich zawodników zmieniło swoją przynależność klubową. W związku z tym mogliśmy oczekiwać, że już w sobotę przynajmniej część z nich zadebiutuje w nowych klubach. Tak się jednak nie stało. Cały mecz na ławkach rezerwowych spędzili Michał Pazdan (Ankaragücü) i Michał Marcjanik (Carpi). Dawid Kownacki (Fortuna Düsseldorf), Bartłomiej Drągowski (Empoli), Adam Matuszczyk (KFC Uerdingen), Marcuss Piossek (Meppen) czy Mateusz Bogusz (Leeds United) znaleźli się poza kadrą meczową swoich drużyn.

Podsumowanie występów polskich zawodników:

Anglia

Jan Bednarek (Southampton FC – Premier League) – 90 minut i asysta w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Burnley.

Marcin Bułka (Chelsea FC – Premier League) – poza kadrą meczową na wygrany 5:0 mecz ligowy z Huddersfield.

Artur Boruc (AFC Bournemouth – Premier League) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Cardiff City.

Tomasz Kuszczak (Birmingham City FC – Championship) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 mecz z Notthingham Forrest.

Bartosz Białkowski (Ipswich Town FC – Championship) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Sheffield Wednesday.

Paweł Wszołek (Queens Park Rangers FC – Championship) – zszedł w przerwie przegranego 1:2 ligowego meczu z Wigan.

Marcin Brzozowski (Queens Park Rangers FC – Championship) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z Wigan.

Paweł Olkowski (Bolton Wanderers – Championship) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Sheffield United.

Kamil Grosicki (Hull City – Championship) – strzelił gola w wygranym 2:0 meczu ze Stoke City. Polak grał do 84. minuty meczu.

Mateusz Klich (Leeds United – Championship) – 90 minut w przegranym 1:3 ligowym meczu z Norwich City.

Kamil Miazek (Leeds United – Championship) – poza kadrą meczową na przegrany 1:3 ligowy mecz z Norwich City.

Mateusz Bogusz (Leeds United – Championship) – poza kadrą meczową na przegrany 1:3 ligowy mecz z Norwich City.

Maksymilian Stryjek (Sunderland AFC – League One) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Wimbledonem.

Krystian Bielik (Charlton Athletic FC – League One)  – 90 minut i żółta kartka w przegranym 1:2 ligowym meczu z Fleetwood.

Australia

Filip Kurto (Wellington Phoenix – A-League) – 90 minut w przegranym 0:3 ligowym meczu z Perth Glory.

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix – A-League) – 70 minut w przegranym 0:3 ligowym meczu z Perth Glory.

Belgia

Jakub Piotrowski (KRC Genk – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:1 z Waasland-Beveren.

Chorwacja

Damian Kądzior (GNK Dinamo Zagrzeb – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 7:2 ligowy mecz z NK Rudeš.

Krystian Nowak (NK Slaven Koprivnica – Ekstraklasa) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Istrą.

Finlandia

Martin Kompalla (Vaasan Palloseura – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 1:0 meczu Pucharu Finlandii z KuPS.

Francja

Kamil Glik (AS Monaco FC – Ligue 1) – 90 minut w wygranym 2:1 meczu ligowym z Toulouse.

Holandia

Filip Bednarek (sc Heerenveen – Eredivisie) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 2:2 z Vitesse.

Bartłomiej Urbański (Willem II Tilburg – Eredivisie) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z Groningen.

Niemcy

Robert Lewandowski (Bayern München – Bundesliga) – 90 minut w przegranym 1:3 ligowym meczu z Bayerem Leverkusen.

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund – Bundesliga) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Eintrachtem Frankfurt.

Adrian Stanilewicz (Bayer 04 Leverkusen – Bundesliga) – poza kadrą meczową na wygrany 3:1 z Bayernem.

Dawid Kownacki (Fortuna Düsseldorf 1895 – Bundesliga) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Hoffenheim.

Adam Bodzek (Fortuna Düsseldorf 1895 – Bundesliga) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Hoffenheim.

Marcin Kamiński (Fortuna Düsseldorf – Bundesliga) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Hoffenheim.

Adam Matuszczyk (KFC Uerdingen 1905 – 3. Liga) – poza kadrą meczową na przegrany 2:3 ligowy mecz z SV Meppen 1912.

Marcus Piossek (SV Meppen 1912 – 3. liga) – poza kadrą meczową na wygrany 3:2 ligowy mecz z KFC Uerdingen 1905.

David Blacha (VfL Osnabrück – 3. liga) – 54 minuty w wygranym 2:1 ligowym meczu z TSV 1860 München.

Jarosław Lindner (Sportfreunde Lotte – 3. liga) – 60 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Sonnenhof Grossaspach.

Kevin Pytlik (Sportfreunde Lotte – 3. liga) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Sonnenhof Grossaspach.

Rafał Koczor (FC Carl Zeiss Jena – 3. Liga) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu z Hallescher SC.

Wojciech Sadlowski (FC Carl Zeiss Jena – 3. Liga) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany mecz ligowy z Hallescher SC.

Szkocja

Maciej Dąbrowski (Hiberniam FC – Premier League) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z Aberdeen.

Turcja

Michał Pazdan (MKE Ankaragücü SK – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał 0:1 z Trabzonsporem.

Jakub Kosecki (Adana Demirspor Kulübü – druga liga) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 3:2 ligowym meczu z Gaziantepsporze.

Walia

Arkadiusz Piskorski (Cefn Druids AFC – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 11. minucie bezbramkowo zremisowanego meczu ligowego z Llanelli.

Włochy

Wojciech Szczęsny (Juventus – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 3:3 z Parmą.

Arkadiusz Milik (SSC Napoli – Serie A) – strzelił gola w wygranym 3:0 meczu z Sampdorią. Został zmieniony w doliczonym czasie gry.

Piotr Zieliński (SSC Napoli – Serie A) – 90 minut w wygranym 3:0 ligowym meczu z Sampdorią.

Karol Linetty (UC Sampdoria – Serie A) – 90 minut w przegranym 0:3 ligowym meczu z Napoli.

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria – Serie A) – 90 minut w przegranym 0:3 ligowym meczu z Napoli.

Paweł Jaroszyński (Chievo Verona – Serie A) – 83 minuty i żółta kartka w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z Empoli.

Mariusz Stępiński (Chievo Verona – Serie A) – strzelił gola w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z Empoli. Polak zagrał cały mecz.

Bartłomiej Drągowski (Empoli Calcio  – Serie A) – poza kadrą meczową na zremisowany 2:2 ligowy mecz z Chievo.

Michał Marcjanik (Carpi FC 1909 – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował 1:1 w lidze z Hellasem Verona.

Paweł Dawidowicz (Hellas Verona – Serie B) – zszedł w przerwie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z Carpi. Polak w pierwszej części spotkania dostał żółtą kartkę.

Przemysław Bargiel (Spezia Calcio – Serie B) – poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z Cremonese.

Michał Lewandowski (Teramo Calcio – Serie C) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z FeralpiSalo.