Serie A: Sensacja w Turynie

Parma

Goal Italia

W ostatnim sobotnim meczu 22. kolejki Serie A Juventus zremisował na własnym boisku z Parmą 3:3.

Juventus do tego meczu przystępował bardzo podrażniony. Spowodowane to było porażką, która miała miejsce w tygodniu. Drużyna z Turynu pożegnała się z Pucharem Włoch już na etapie 1/4. Pogromcą okazała się Atalanta Bergamo, która wygrała z Turyńczykami 3:0, a do tego zwycięstwa bardzo przyczynił się Duvan Zapata, strzelec 2 goli w tym meczu.

W porównaniu do meczu pucharowego w wyjściowym składzie na mecz z Parmą doszło do kilku zmian. Na ławce rezerwowych zasiedli m.in. Szczęsny, Alex Sandro, Bentancur, Dybala i Bernardeschi.

Gospodarze prowadzenie objęli w 36. minucie po podaniu od Matuidiego piłkę do bramki skierował Cristiano Ronaldo. W 62. minucie Juventus podwyższył prowadzenie. Głową próbował uderzać Ronaldo, ale źle trafiona piłka spadła pod nogi Ruganiego i ucieszył swoich kibiców. Kilka chwil Parma odpowiedziała bramką. Dośrodkowanie Kucki i fantastycznym strzałem głową popisał się Barilla, nie dając szans Perinowi.  W 66. minucie Juventus znów miał 2 bramki przewagi, po zagraniu Mandżukicia obrońcę wyprzedził Ronaldo i strzelił swojego drugiego gola w tym meczu. Na nieco ponad kwadrans przed końcem Parma strzeliła bramkę kontaktową. Tym razem uczynił to Gervinho, który dostał podanie od Kucki i uderzył… piętą zaskakując bramkarza. Wydawało się, że Juventus wygra to spotkanie, jednak nieoczekiwany zwrot akcji. Nie potrzebna zabawa z piłką Mandżukicia, Parma przechwyciła piłkę, podanie do Gervinho i ten daje remis

Juventus: Perin – Cancelo, Rugani, Caceres, Spinazzola – Khedira(79′ Bentancur), Matuidi, Pjanić – Costa(46′ Bernardeschi 87′ Can), Mandżukić, Ronaldo

Parma: Sepe – Iacoponi, Alves, Bastoni, Gagliolo – Kucka(86′ Sprocati), Scozzarella(76′ Stulac), Barilla – Biabiany(57′ Siligardi), Inglese, Gervinho