Bundesliga: Źrebaki wykorzystały szansę

facebook.com

W ostatnim sobotnim meczu 20. kolejki niemieckiej Bundesligi Schalke Gelsenkirchen przed własną publicznością przegrało 2:0 z Borussią Moenchengladbach. Goście przez ponad pół godziny grali w przewadze jednego zawodnika.

Kibice zgromadzeni na Veltins Arena długo czekali na bramki. Wynik meczu w osiemdziesiątej piątej minucie otworzył Christoph Kramer. Natomiast strzelanie zakończył Florian Neuhaus w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Goście mieli ułatwione zadanie, ponieważ Alexander Nubel w 59. minucie wyleciał z boiska. Bramkarz gospodarzy sfaulował w sytuacji sam na sam Thorgana Hazarda. Tym samym Borussia Moenchengladbach wykorzystała wpadki czołówki i zbliżyła się do prowadzącego Dortmundu na siedem oczek. Dla “Źrebaków” jest to trzecie kolejne zwycięstwo w trzecim meczu 2019 roku. Z kolei Schalke stacza się po równi pochyłej. Na inaugurację wygrana, tydzień temu remis, a dzisiaj porażka.

W następnej serii spotkań Borussia podejmie Herthę Berlin, a Schalke zajmujące dwunaste miejsce w tabeli pojedzie na mecz do Monachium zagrać z Bayernem.

02.02.2019, godz. 18:30 Schalke Gelsenkirchen – Borussia Moenchengladbach 0:2 (0:0)