Oko na rodaka: Kolejna asysta Kozłowskiego. Debiut Klimali w Izraelu

Źródło: twitter.com/MijnVitesse

Drugą asystę z rzędu w rozgrywkach holenderskiej Eredivisie zanotował Kacper Kozłowski. Nieco ponad kwadrans gry w swoim debiucie w izraelskim Hapoelu Beer Szewa otrzymał Patryk Klimala.

W drugim kolejnym spotkaniu holenderskiej Eredivisie Kacper Kozłowski notuje asystę w barwach Vitesse. Polak w 33. minucie świetnym przerzutem futbolówki na prawe skrzydło uruchomił Milliona Manhoefa. Holender nie zmarnował dogodnej okazji i pewnym uderzeniem przy bliższym słupku zaskoczył golkipera FC Emmen. Ostatecznie zespół z Arnhem roztrwonił dwubramkową przewagę i zremisował na wyjeździe 2:2. Drużyna Polaków zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli.

Kozłowskiego w 77. minucie zastąpił Gabriel Vidović. W barwach Vitesse po raz kolejny zagrał również Bartosz Białek. Wypożyczony z niemieckiego Wolfsburga napastnik opuścił boisko w 70. minucie, gdy w jego miejsce wszedł Nicolas Isimat-Mirin.

Przygoda Patryka Klimali z izraelskim Hapoelem Beer Szewa rozpoczęła się od … kradzieży dokonanej już na początku pobytu w nowym kraju. Miejmy nadzieję, że z czasem wspomnienia 24-letniego Polaka z nowym klubem będą tylko pozytywne. Na dobry początek były piłkarz m.in. Jagiellonii Białystok, Celticu i New York Red Bulls dostał szansę debiutu w wygranym 1:0 spotkaniu izraelskiej ekstraklasy z Sektzią Ness Ziona.

Klimala pojawił się na boisku w 76. minucie zmieniając Alexandru Păuna. Polak nie odmienił losów meczu, a w 85. minucie otrzymał jeszcze żółtą kartkę. Dla Hapoelu było to 14. zwycięstwo odniesione w 20 spotkaniu ligowym. Niedawny rywal Lecha Poznań w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy zajmuje obecnie miejsce na najniższym stopniu podium. Nowy klub Klimali ma na koncie tyle samo punktów co drugie Maccabi Tel Awiw, a do liderującego Maccabi Hajfa traci dwa “oczka”.

Podsumowanie występów polskich zawodników (4 lutego)

Anglia

Jan Bednarek (Southampton FC – Premier League) – 90 minut w przegranym 0:3 ligowym meczu z Brentfordem.

Matty Cash (Aston Villa FC – Premier League) – wszedł na boisko w 59. minucie przegranego 2:4 ligowego meczu z Leicester City.

Łukasz Fabiański (West Ham United FC – Premier League) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Newcastle.

Jakub Kiwior (Arsenal FC – Premier League) – cały mecz na ławce. Arsenal przegrał w lidze 0:1 z Evertonem. Reprezentant Polski czeka na debiut w nowym klubie.

Jakub Moder (Brighton & Hove Albion – Premier League) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Bournemouth.

Oliwier Zych (Aston Villa FC – Premier League) – poza kadrą meczową na przegrany 2:4 ligowy mecz z Leicester City. Polak czeka na debiut w pierwszym zespole.

Bartosz Białkowski (Millwall FC – Championship) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Sunderlandem.

Krystian Bielik (Birmingham City FC – Championship) – 77 minut w wygranym 4:3 spotkaniu ligowym ze Swansea.

Michał Helik (Huddersfield Town AFC – Championship) – zszedł z boiska z powodu kontuzji w 79. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z QPR.

Przemysław Płacheta (Norwich City FC – Championship)  – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 0:3 ligowy mecz z Burnley.

Jakub Niemczyk (Burton Albion FC – League One) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 3:2 ligowy mecz z Fleetwood Town.

Maksymilian Stryjek (Wycombe Wanderers FC – League One) – 90 minut w wygranym 3:0 ligowym meczu z Port Vale.

Australia

Filip Kurto (Macarthur FC – A-League) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:6 z Melbourne City.

Belgia

Radosław Majecki (Cercle Brugge KSV – Ekstraklasa) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu ze Standardem Liège.

Aleksander Buksa (SL16 FC – druga liga) – 90 minut w przegranym 1:3 ligowym meczu z RWD Molenbeek.

Czechy

Bartosz Pikul (FK Pardubice – Ekstraklasa) – 58 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu ze Slavią Praga.

Francja

Mateusz Lis (ES Troyes Aube Champagne – Ligue 1) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:3 z Olympique Lyon.

Hiszpania

Piotr Parzyszek (CD Leganés – druga liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół pokonał w lidze 1:0 Sporting Gijón.

Holandia

Bartosz Białek (SBV Vitesse – Eredivisie) – 70 minut w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z Emmen.

Paweł Bochniewicz (sc Heerenveen – Eredivisie) – 90 minut i żółta kartka w przegranym 0:1 ligowym meczu z Utrechtem.

Kacper Kozłowski (SBV Vitesse – Eredivisie) – 76 minut, asysta i żółta kartka w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z Emmen.

Irlandia Północna

Igor Rutkowski (Knockbreda FC – druga liga) – grał od pierwszej minuty w przegranym 1:2 meczu krajowego pucharu z Dungannon Swifts.

Izrael

Patryk Klimala (Hapoel Beer Szewa – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 76. minucie wygranego 1:0 ligowego meczu z Sektzią Ness Ziona. Był to jego debiut w nowym klubie.

Niemcy

Jacek Góralski (VfL Bochum 1848 – Bundesliga) – poza kadrą meczową na wygrany 5:2 ligowy mecz z Hoffenheim.

Marcin Kamiński (Schalke 04 – Bundesliga) – z powodu choroby poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany ligowy mecz z Borussią Mönchengladbach.

Damian Michalski (SpVgg Greuther Fürth – 2. Bundesliga) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z 1.FC Nürnberg.

David Blacha (SV Meppen 1912 – 3. Liga) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z FSV Zwickau.

David Kopacz (FC Ingolstadt 04 – 3. Liga) – 87 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Borussią II Dortmund.

Marcel Lotka (Borussia II Dortmund – 3. Liga) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Ingolstadt.

Sebastian Mrowca (SV Wehen Wiesbaden – 3. Liga) – wszedł na boisko w 81. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z Viktorią Köln.

Marcus Piossek (SV Meppen 1912 – 3. Liga) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z FSV Zwickau.

Dominik Steczyk (Hallescher FC – 3. Liga) – 90 minut w przegranym 1:7 ligowym meczu z Dynamem Drezno.

Turcja

Karol Angielski (Sivasspor Kulübü – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 36. minucie wygranego 1:0 ligowego meczu z Beşiktaşem.

Mateusz Hołownia (Bandırmaspor Kulübü – druga liga) – poza kadrą meczową na przegrany 1:4 ligowy mecz z Denizlisporem.

Walia

Adrian Cieślewicz (The New Saints FC – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 3:1 mecz Pucharu Walii z Cwmbran Celtic.

Węgry

Lukas Klemenz (Budapest Honvéd FC – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego drużyna zremisowała w lidze 1:1 z Kisvárda FC.

Rafał Makowski (Kisvárda FC – Ekstraklasa) – 55 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Budapest Honvéd FC.

Włochy

Dorian Ciężkowski (US Cremonese – Serie A) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Lecce. Polak czeka na debiut w pierwszym zespole.

Iwo Kaczmarski (Empoli FC – Serie A) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z AS Roma. olak czeka na debiut w pierwszym zespole.

Jordan Majchrzak (AS Roma – Serie A) – poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z Empoli. Polak czeka na debiut w pierwszym zespole.

Sebastian Walukiewicz (Empoli FC – Serie A) – cały mecz na ławce. Empoli przegrało w lidze 0:2 z AS Roma.

Nicola Zalewski (AS Roma – Serie A) – zszedł z boiska w 90. minucie i dostał żółtą kartkę w wygranym 2:0 ligowym meczu z Empoli.

Kamil Glik (Benevento Calcio – Serie B) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z Venezią.

Krzysztof Kubica (Benevento Calcio – Serie B) – cały mecz na ławce. Benevento przegrało w lidze 1:2 z Venezią.

Marcin Listkowski (Brescia Calcio – Serie B) – 63 minuty w przegranym 0:4 spotkaniu ligowym z Perugią.

Jakub Łabojko (Brescia Calcio – Serie B) – wszedł na boisko w 86. minucie przegranego 0:4 ligowego meczu z Perugią.

Patryk Peda (SPAL 2013 – Serie B) – 90 minut w przegranym 3:4 ligowym meczu z Bari.

Mateusz Praszelik (Cosenza Calcio – Serie B) – wszedł na boisko w 32. minucie bezbramkowo zremisowanego ligowego meczu z Ternaną.

Przemysław Szymiński (Frosinone Calcio – Serie B) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z Como.