Oko na rodaka: Drugi gol Mariusza Stępińskiego w tym sezonie

hellasverona.it

Mariusz Stępiński w swoim drugim ligowym spotkaniu z rzędu strzelił bramkę dla Hellasu Verona. Tym razem Polak przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu 2:0 nad SPAL.

Mariusz Stępiński strzelił gola w Serie A w swoim drugim występie z rzędu. 15 grudnia Polak strzelił gola w zremisowanym 3:3 meczu z Torino, a dzisiaj trafił do siatki w “polskim” meczu ze SPAL. W obu przypadkach Stępiński wszedł na boisko z ławki. Dzisiaj, w 73. minucie zastąpił doświadczonego Giampaolo Pazziniego, a dwanaście minut później przypieczętował zwycięstwo Hellasu. Prócz Stępińskiego, w doliczonym czasie gry w zespole z Werony na boisku pojawił się Paweł Dawidowicz. Po stronie SPAL wystąpił jedynie Thiago Cionek. Bartosz Salamon spędził mecz na ławce (nie zagrał jeszcze w tym sezonie w żadnym spotkaniu), a Arkadiusz Reca z powodu urazu pozostał poza kadrą meczową.

Podsumowanie występów polskich zawodników:

Anglia

Łukasz Fabiański (West Hamu United FC – Premier League) – 90 minut w wygranym 2:0 meczu III rundy Pucharu Anglii z Gillingham FC.

Krystian Bielik (Derby County FC – Championship) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 mecz III rundy Pucharu Anglii z Crystal Palace.

Francja

Marcin Bułka (Paris Saint-Germain FC – Ligue 1) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał 6:0 w 1/32 finału z Linas Montlhéry.

Grecja

Sebastian Chruściel (Paniónios GSS – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Lamią.

Hiszpania

Grzegorz Kleemann (Yeclano Deportivo – trzecia liga) – poza kadrą meczową na wygrany 3:0 ligowy mecz z Badajoz.

Portugalia

Paweł Kieszek (Rio Ave FC – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Marítimo.

Włochy

Thiago Cionek (SPAL 2013 – Serie A) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu ze SPAL.

Paweł Dawidowicz (Hellas Verona FC – Serie A) – wszedł na boisko w 90. minucie wygranego 2:0 ligowego meczu ze SPAL.

Filip Jagiełło (Genoa – Serie A) – 72 minuty w wygranym 2:1 ligowym meczu z Sassuolo.

Arkadiusz Reca (SPAL 2013 – Serie A) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz ze SPAL.

Bartosz Salamon (SPAL 2013 – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:2 ze Spal.

Mariusz Stępiński (Hellas Verona FC – Serie A) – strzelił gola w wygranym 2:0 ligowym meczu ze SPAL. Wszedł na boisko w 73. minucie.