Oko na rodaka: Bramki Piątka, Wilczka i Koseckiego

Po skromnej sobocie, w niedzielę do głosu doszli polscy napastnicy. Kolejne bramki w tym sezonie strzelili Krzysztof Piątek i Kamil Wilczek. Błysnął także lekko zapomniany w Polsce Jakub Kosecki, który strzelił swojego premierowego gola w tureckim drugoligowcu.

Krzysztof Piątek wrócił do strzelania bramek. Polak po niebywałym początku sezonu nieco zwolnił swoje tempo, dzisiejsze trafienie było pierwszym od 7 października, kiedy już w 6. minucie spotkania pokonał bramkarza Parmy. 23-latek przełamał się jednak w najlepszym możliwy momencie – derbowym starciu z Sampdorią. Piątek wykorzystał w 17. minucie rzut karny podyktowany za faul na nim. Ta bramka dała Genoi jeden punkt wywalczony w najbardziej prestiżowym starciu w sezonie.

Kamil Wilczek przypieczętował zwycięstwo 2:0 Brøndby nad SønderjyskE strzelając swoją dwunastą bramkę w tym sezonie. Plasuje go to na czele klasyfikacji strzelców duńskiej ekstraklasy. Dużo słabsze statystyki w tym sezonie ma Jakub Kosecki, ponieważ jego trafienie w zremisowanym 1:1 meczu drugiej ligi tureckiej z Adanaspor Kulübü było dopiero pierwszym trafieniem 28-latka w nowym klubie, w którym występuje od lipca tego roku. Na usprawiedliwienie dla popularnego “Kosy” może działać fakt, że Polak w Turcji wystawiany jest bardziej defensywnie, niż miało to miejsce w ojczyźnie. Dodatkowo należy odnotować, że asystę przy bramce Benjamin Verbiča zanotował Tomasz Kędziora.

Podsumowanie występów polskich zawodników:

Anglia

Artur Boruc (AFC Bournemouth – Premier League) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał 1:2 w lidze z Arsenalem.

Tomasz Kuszczak (Birmingham City FC – Championship) – poza kadrą meczową na przegrany 2:4 mecz ligowy z Aston Villą.

Austria

Martin Pajaczkowski (Floridsdorfer AC – druga liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół bezbramkowo zremisował w lidze z SC Wiener Neustadt.

Belgia

Bartosz Kapustka (Oud-Heverlee Leuven – druga liga) – 90 minut i żółta kartka w przegranym 2:3 meczu ligowym z Beerschot Wilrijk.

Bułgaria

Daniel Kajzer (Botew Płowdiw – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowy meczu z Etyrem Wielkie Tyrnowo.

Chorwacja

Krystian Nowak (NK Slaven Koprivnica – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 71. minucie zremisowanego 2:2 ligowego meczu z Hajdukiem Split.

Cypr

Patryk Procek (AÉL Limassol – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:4 z Nea Salamis.

Jakub Kosiorek (Énossis Néon Paralimníou – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Pafos.

Dania

Kamil Wilczek (Brøndbyernes IF – Ekstraklasa) – strzelił gola w wygranym 2:0 ligowym meczu z SønderjyskE. Napastnik zagrał 90 minut i zobaczył żółtą kartkę.

Francja

Rafał Kurzawa (Amiens SC – Ligue 1) – spędził cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:3 z Olympique de Marseille.

Hiszpania

Paweł Kieszek (Málaga CF – druga liga) – spędził cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:1 z Extremadura UD.

Marcel Lizak CF Peralada-Girona B – trzecia liga) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Badaloną.

Paweł Florek (CD Badajoz – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał 0:3 w lidze z Jumillą.

Mateusz Kania (Real Sporting de Gijón B – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 2:3 z Calahorrą.

Holandia

Bartłomiej Urbański (Willem II Tilburg – Eredivisie) – poza kadrą meczową na przegrany 1:3 ligowy mecz z Vitesse.

Niemcy

Waldemar Sobota (FC Sankt Pauli – 2. Bundesliga) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z SSV Jahn Regensburg.

André Dej (SSV Jahn Regensburg – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z FC Sankt Pauli.

Sebastian Mrowca (SV Wehen Wiesbaden – 3. liga) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany mecz ligowy z Kaiserslautern.

Rosja

Maciej Wilusz (FK Rostow – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Zenitem Sankt Petersburg.

Turcja

Jarosław Jach (Çaykur Rizespor Kulübü – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował 1:1 w meczu ligowym z Sivassporem.

Adam Stachowiak (Denizlispor Kulübü– druga liga) – 90 minut w wygranym 3:2 ligowym meczu z Giresunsporem.

Jakub Kosecki (Adana Demirspor Kulübü – druga liga) – strzelił gola w zremisowanym 1:1 meczu ligowym z Adanasporem. 28-latek zagrał 74 minuty.

Ukraina

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z PFK Ołeksandrija. Kędziora zaliczył asystę przy bramce dla swojego zespołu, a dodatkowo został ukarany żółtą kartką.

Włochy

Arkadiusz Milik (SSC Napoli – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół bezbramkowo zremisował w lidze z Chievo.

Piotr Zieliński (SSC Napoli – Serie A) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu ligowym z Chievo.

Karol Linetty (UC Sampdoria – Serie A) – z powodu dyskwalifikacji za żółte kartki pozostał poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Genoą.

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria – Serie A) – 90 minut w zremisowanym 1:1 meczu ligowym z Genoą.

Dawid Kownacki (UC Sampdoria – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Genoą.

Michał Marcjanik (Empoli Calcio – Serie A) – spędził cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 3:2 z Atalantą.

Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909 – Serie A) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu ligowym z Fiorentiną.

Krzysztof Piątek (Genoa CFC 1893 – Serie A) – strzelił gola z rzutu karnego w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Sampdorią. Piątek zagrał cały mecz.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował bezbramkowo w lidze z Bologną.

Arkadiusz Reca (Atalanta BC – Serie A) – spędził cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał 2:3 w lidze z Atalantą.

Paweł Jaroszyński (Chievo Verona – Serie A) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany mecz ligowy z Napoli.

Mariusz Stępiński (Chievo Verona – Serie A) – wszedł na boisko w 65. minucie bezbramkowo zremisowanego meczu ligowego z Napoli.

Tomasz Kupisz (Ascoli Calcio – Serie B) – wszedł na boisko w 78. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z Pescarą.

Przemysław Bargiel (Spezia Calcio – Serie B) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany ligowy mecz z Foggią.

Michał Lewandowski (Teramo Calcio – Serie C) – 90 minut w przegranym 0:1 meczu ligowym z Giana Erminio.