Oko na rodaka: Bednarek i Drągowski nie uratowali swoich drużyn

Jan Bednarek

Jan Bednarek i Bartłomiej Drągowski błysnęli w meczach z dużymi markami. Obrońca Southampton strzelił gola w meczu Premier League z Manchesterem United, natomiast Drągowski z Fiorentiny obronił rzut karny wykonywany przez Francka Kessiégo z AC Milan. Pomimo wysiłków Polaków, ostatecznie ich drużyny przegrały swoje spotkania ligowe.

Na poziomie angielskiej Premier League Jan Bednarek strzelił trzy gole. Po trafieniach w meczach przeciwko Chelsea i Wolverhampton reprezentant Polski tym razem trafił do siatki w spotkaniu z Manchesterem United. W 23. minucie meczu James Ward-Prowse dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a znajdujący się przy bliższym słupku Bednarek celnym strzałem głową sprawił, że David De Gea musiał uznać wyższość Polaka. Southampton mimo świetnej pierwszej połowy i prowadzeniu 2:0 ostatecznie przegrał 2:3 i stracił gola w doliczonym czasie gry. Bednarek zagrał cały mecz i nie popełnił większego błędu przy którejś z bramek dla “Czerwonych Diabłów”.

Występujący w Fiorentinie Bartłomiej Drągowski w dzisiejszym spotkaniu ligowym z AC Milan obronił swój czwarty rzut karny podczas pobytu na boiskach włoskiej Serie A. W przeszłości Polak okazał się lepszy w bezpośrednim pojedynku od Mauro Icardiego (Inter), Felipe Caicedo (Lazio) oraz Domenico Criscito (Genoa). W niedzielę Drągowski zatrzymał strzał z jedenastu metrów Francka Kessiégo, niejako karając swojego rywala za nonszalancję przy oddawaniu strzału. A nie było to łatwe uderzenie – mocne, tuż przy lewym słupku bramki Fiorentiny. Polak zrewanżował się tym samym rywalowi, który w 27. minucie zdołał przechytrzyć Drągowskiego. Jego parada jednak na niewiele się zdała Fiorentinie, która na San Siro przegrała z liderem 0:2.

Podsumowanie występów polskich zawodników (29 listopada)

Anglia

Jan Bednarek (Southampton FC – Premier League) – strzelił gola w przegranym 2:3 ligowym meczu z Manchesterem United. Zagrał cały mecz.

Chiny

Adrian Mierzejewski (Guangzhou R&F – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 6:1 mecz Pucharu Chin z Suzhou Dongwu.

Cypr

Patryk Procek (AEL Limassol – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:1 z Apóllonem.

Dania

Kamil Grabara (Århus GF – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 1:3 ligowym meczu z FC Nordsjælland.

Kamil Wilczek (FC København – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 86. minucie wygranego 3:1 ligowego meczu z SønderjyskE.

Francja

Radosław Majecki (AS Monaco FC – Ligue 1) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 3:0 z Nîmes.

Grecja

Damian Szymański (AEK Ateny – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Asterasem Tripolis.

Karol Świderski (PAOK Saloniki – Ekstraklasa) – 81 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z PAS Lamia 1964.

Hiszpania

Mateusz Bogusz (UD Logroñés – druga liga) – 60 minut w przegranym 0:4 ligowym meczu z Mallorcą.

Mateusz Kania (CD Lealtad de Villaviciosa – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół bezbramkowo zremisował w lidze z rezerwami Realu Oviedo.

Oskar Nowak (Getafe CF B  – trzecia liga) – mecz jego zespołu został przełożony z powodu zagrożenia epidemicznego.

Holandia

Jarosław Jach (Fortuna Sittard – Eredivisie) – wszedł na boisko w 70. minucie i dostał żółtą kartkę w przegranym 0:2 ligowym meczu z Vitesse.

Niemcy

Krzysztof Piątek (Hertha BSC Berlin – Bundesliga) – 70 minut w bezbramkowo zremisowanym ligowym meczu z Bayerem Leverkusen.

Portugalia

Paweł Kieszek (Rio Ave FC – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Gil Vicente

Rosja

Rafał Augustyniak (Urał Jekaterynburg – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z FC Soczi.

Rumunia

Grzegorz Sandomierski (CFR Cluj – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z CSM Politehnica Iaşi.

Stany Zjednoczone

Adam Buksa (New England Revolution – MLS) – zszedł w 90. minucie i dostał żółtą kartkę w wygranym 3:1 półfinale fazy play off konferencji wschodniej z Orlando City SC.

Szkocja

Patryk Klimala (Celtic FC – Premiership) – wszedł na boisko w 84. minucie przegranego 0:2 meczu Pucharu Ligi z Ross County.

Turcja

Dominik Furman (Gençlerbirliği SK – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 69. minucie przegranego 0:2 ligowego meczu z Kasımpaşą.

Jakub Kosecki (Adana Demirspor Kulübü – druga liga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Keçiörengücü.

Walia

Dawid Szczepaniak (Cefn Druids AFC – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Penybont.

Włochy

Szymon Czyż (SS Lazio – Serie A) – poza kadrą meczową na przegrany 1:3 ligowy mecz z Udinese.

Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina – Serie A) – obronił rzut karny w przegranym 0:2 ligowym meczu z AC Milan. Zagrał cały mecz.

Hubert Idasiak (SSC Napoli – Serie A) – poza kadrą meczową na wygrany 4:0 ligowy mecz z AS Roma.

Arkadiusz Milik (SSC Napoli – Serie A) – poza kadrą meczową na wygrany 4:0 ligowy mecz z AS Roma.

Arkadiusz Reca (Crotone FC – Serie A) – 79 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Bologną.

Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909 – Serie A) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Crotone.

Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio – Serie A) – 90 minut w zremisowanym 2:2 ligowym meczu ze Spezią.

Nicola Zalewski (AS Roma – Serie A) – poza kadrą meczową na przegrany 0:4 ligowy mecz z Napoli.

Piotr Zieliński (SSC Napoli – Serie A) – 78 minut w wygranym 4:0 ligowym meczu z AS Roma.

Patryk Dziczek (US Salernitana 1919 – Serie B) – 62 minuty i żółta kartka w wygranym 1:0 ligowym meczu z Cosenzą.

Tomasz Kupisz (US Salernitana 1919 – Serie B) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Cosenzą.

Michał Lewandowski (Teramo Calcio – Serie C) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Virtus Francavilla.

Szymon Matysiak (AS Livorno Calcio – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego zespół bezbramkowo zremisował w lidze z Pontederą.