Oko na rodaka: Asysty Karola Świderskiego i Piotra Zielińskiego

paokfc.gr

Bramek Polaków w niedzielę nie uświadczyliśmy, ale i tak było całkiem sympatycznie. Kolejne asysty przy bramkach dla swoich drużyn zaliczyli dwaj piłkarze, którzy znaleźli się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski na mecze eliminacji mistrzostw świata – Karol Świderski i Piotr Zieliński.

Świetna forma Piotra Zielińskiego wciąż trwa. Tydzień temu w spotkaniu Napoli z Bologną reprezentant Polski zaliczył dwie asysty. W kończącym 27. kolejkę włoskiej Serie A szlagierze z AC Milan “Zielu” zaliczył kolejną asystę. W 49. minucie Zieliński posłał prostopadłe podanie na prawe skrzydło do Matteo Politano, a ten ładnym strzałem Gianluigiego Donnarummę. To trafienie okazało się zwycięskie dla Napoli w starciu z wiceliderem ligi. Polak w 75. minucie został zmieniony przez Elifa Elmasa.

Tym razem Karol Świderski zakończył mecz bez bramki, a także bez zwycięstwa. Jego PAOK przegrał na wyjeździe 1:2 z Panathinaïkósem Ateny, a polski napastnik w 84. minucie zaliczył asystę przy honorowym trafieniu dla swojego zespołu. Po podaniu górą Rodrigo Świderski przerzucił piłkę nad bramkarzem, a następnie wystawił futbolówkę do pustej bramki Michaelowi Krmenčíkowi. Powołany do szerokiej kadry reprezentacji Polski Świderski do dziewięciu goli strzelonych w tym sezonie greckiej ekstraklasy dołożył czwartą asystę. 24-latek zagrał cały mecz i prócz asysty dostał także żółtą kartkę. U przeciwników w końcówce na boisku pojawił się doskonale znany w Polsce Carlitos, który przez wiele lat występował w barwach Wisły Kraków i Legii Warszawa.

Podsumowanie występów polskich zawodników (14 marca)

Anglia

Jan Bednarek (Southampton FC – Premier League) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Brighton.

Łukasz Fabiański (West Ham United FC – Premier League) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Manchesterem United.

Michał Karbownik (Brighton & Hove Albion FC – Premier League) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Southampton.

Jakub Moder (Brighton & Hove Albion FC – Premier League) – wszedł na boisko w 86. minucie wygranego 2:1 ligowego meczu z Southampton.

Jakub Stolarczyk (Leicester City FC – Premier League) – poza kadrą meczową na wygrany 5:0 ligowy mecz z Sheffield United.

Przemysław Płacheta (Norwich City FC – Championship) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:1 z Sheffield Wednesday.

Australia

Michał Janota (Central Coast Mariners FC – A-League) – wszedł na boisko w doliczonym czasie zremisowanego 2:2 ligowego meczu z Perth Glory.

Filip Kurto (Western United FC – A-League) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Brisbane Roar.

Bośnia i Hercegowina

Mateusz Zachara (NK Široki Brijeg – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z FK Sarajevo.

Dania

Kamil Wilczek (FC København – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany ligowy mecz z FC Midtjylland.

Francja

Radosław Majecki (AS Monaco – Ligue 1) – cały mecz na ławce. Jego zespół bezbramkowo zremisował w lidze z Lille.

Grecja

Damian Szymański (AEK Ateny – Ekstraklasa) – zszedł w przerwie przegranego 0:1 ligowego meczu z Vólos NPS.

Karol Świderski (PAOK – Ekstraklasa) – 90 minut, żółta kartka i asysta w przegranym 1:2 ligowym meczu z Panathinaïkósem.

Hiszpania

Mateusz Bogusz (UD Logroñés – Segunda División) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:1 z Málagą.

Mateusz Kania (CD Lealtad de Villaviciosa – Segunda División B) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:1 z Burgos.

Niemcy

Marcin Kamiński (VfB Stuttgart – Bundesliga) – poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z Hoffenheim.

David Blacha (VfL Osnabrück – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z 1. FC Nürnberg.

Martin Kobylański (Braunschweiger TSV Eintracht 1895 – 2. Bundesliga) – cały mecz na ławce. Jego zespół bezbramkowo zremisował w lidze z Karlsruher SC.

David Kopacz (FC Würzburger Kickers – 2. Bundesliga) – mecz jego zespołu został przełożony.

Dennis Jastrzembski (SV Waldhof Mannheim – 3. Liga) – zszedł w przerwie przegranego 0:1 ligowego meczu z Meppen.

Marcus Piossek (SV Meppen 1912 – 3. Liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 1:0 z Waldhof Manheim.

Patrick Schikowski (SC Verl 1924 – 3. Liga) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z SpVgg Unterhaching.

Portugalia

Paweł Kieszek (Rio Ave FC – Ekstraklasa) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Moreirense.

Rosja

Grzegorz Krychowiak (Łokomotiw Moskwa – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 3:1 ligowym meczu z FK Soczi.

Maciej Rybus (Łokomotiw Moskwa – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 3:1 ligowym meczu z FK Soczi.

Rumunia

Grzegorz Sandomierski (CFR Cluj – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 4:0 ligowym meczu z CSM Politehnica Iaşi.

Kamil Wiktorski (Dunărea Călărași – druga liga) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z FK Csíkszereda.

Turcja

Dominik Furman (Gençlerbirliği SK – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:1 z Fenerbahçe.

Daniel Łukasik (MKE Ankaragücü SK – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 3:0 ligowy mecz z Göztepe.

Radosław Murawski (Denizlispor Kulübü – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Gazişehir Gaziantepem.

Paweł Olkowski (Gazişehir Gaziantep FK – Ekstraklasa) – 65 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z Denizlisporem.

Michał Pazdan (MKE Ankaragücü SK – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 3:0 ligowy mecz z Göztepe.

Jakub Szumski (BB Erzurumspor Kulübü – Ekstraklasa) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym ligowym meczu z Trabzonsporem.

Adam Stachowiak (Altay SK – druga liga) – poza kadrą meczową na wygrany 3:0 ligowy mecz z Balıkesirsporem.

Ukraina

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z Zorią Ługańsk.

Włochy

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria – Serie A) – 90 minut w przegranym 1:3 ligowym meczu z Bologną.

Hubert Idasiak (SSC Napoli – Serie A) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z AC Milan.

Karol Linetty (Torino FC – Serie A) – wszedł na boisko w 49. minucie przegranego 1:2 ligowego meczu z Interem.

Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909 – Serie A) – 90 minut w wygranym 3:1 ligowym meczu z Sampdorią.

Wojciech Szczęsny (Juventus FC – Serie A) – 90 minut w wygranym 3:1 ligowym meczu z Cagliari.

Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:3 z Juventusem.

Nicola Zalewski (AS Roma – Serie A) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Parmą.

Piotr Zieliński (SSC Napoli – Serie A) – 75 minut i asysta w wygranym 1:0 ligowym meczu z AC Milan.

Wyspy Owcze

Michał Przybylski (HB Tórshavn – Ekstraklasa) – 71 minut w bezbramkowo zremisowanym ligowym meczu z B36 Tórshavn.