Ojciec Ilaixa Moriby: Zrezygnowaliśmy z wielkich pieniędzy, ponieważ Ilaix chciał tu grać

Ilaix Moriba

twitter: fcbarcelona

Mamady Moriba, ojciec Ilaixa, był gościem w programie “Que T’hi Jugues”, w rozgłośni Cadena SER. W rozmowie zdradził, że Ilaix miał wiele kuszących ofert, jednak jest zdeterminowany aby pozostać w klubie i odnosić w nim sukcesy.

Ilaix cieszy się swoim debiutanckim sezonem w szeregach pierwszej drużyny Barcy, do której przebił się przez szeregi Barcy B, prowadzonej przez Garcię Pimientę. Mimo swojego młodego wieku – 18 lat – zawodnik cieszy się dużym wsparciem trenera oraz kibiców.

Jak dotąd Ilaix wystąpił dotychczas w 10 spotkaniach, w których zanotował jedną bramkę oraz trzy asysty. Jak na razie zachwycił wielu swoją postawą na boisku i jest kandydatem, aby być ostoją drużyny z Camp Nou w nadchodzących latach.

W wywiadzie ojciec 18-latka stwierdził, że jego syn miał wiele lepszych ofert z różnych klubów, jednak Ilaix chciał zostać i kontynuować swoją przygodę w Barsie:

–  “ Mimo zainteresowania wielu klubów podpisaliśmy kontrakt z Barcą, a klub mocno na niego postawił. Koeman dał nam wszystko, a w szczególności obdarzył zaufaniem. Mogę mu tylko podziękować. City, Chelsea i Juve przygotowały większe oferty od Barcelony, ale klub mocno na niego postawił i tego samego dnia odwołaliśmy podróż do Manchesteru. Zrezygnowaliśmy z wielkich pieniędzy, ponieważ Ilaix chciał tu grać.”

–  “Nie, lepiej to zostawmy, porozmawiajmy o czymś innym. W tym momencie jesteśmy skoncentrowani na Barcelonie.” – skomentował pytanie odnośnie Realu.

Ilaix, dzięki swoim umiejętnościom, jest porównywany do wielu piłkarzu ze światowego topu, takimi jak Yaya Toure, Busquets czy Paul Pogba. Ojciec Moriby cieszył się z tych porównań, jednak zaznaczył również, że jego syn jest po prostu sobą:

–  “Ilaix od dzieciństwa ma podobny styl i niektórzy porównują go do Pogby, do Yayi Toure, do Busquetsa. To duże słowa. Ma od nich wszystkiego po trochu. Wydajność Ilaixa jest bardzo dobra i są to świetne porównania, ale Ilaix to llaix. Mam nadzieję, że będzie podążał tą samą drogą co Busquets, który jest fenomenem.”

Ilaix jest w znakomitych relacjach z inną piłkarską perełką w szeregach Barcy, Ansu Fati. W wywiadzie ojciec Moriby w ciepłych słowach wypowiedział się na ten temat:

–  “Nie jesteśmy tylko przyjaciółmi, jesteśmy jak rodzina. On przechodził bardzo trudny okres, a my wraz z nim. To jednak w końcu się skończy.”

Moriba  zaskoczył wielu swoją postawą w ostatnim El Clasico, również swojego tatę. Zawodnik w ostatnich sekundach meczu mógł dać Barcelonie remis, a oprócz tego wniósł potrzebny charakter na boisko:

–  “To było imponujące uderzenie. Niestety nie udało się zdobyć bramki, ale one w końcu nadejdą. Podobało mi się jego nastawienie, zawsze trzeba chronić swojego lidera. Ilaix ma ten charakter nie od dziś, ma go od dziecka. Wszyscy trenerzy, którzy współpracowali z nim miał w La Masii, wiedzą o jego charakterze zwycięzcy.”

Poza tym Mamady odniósł się do szkolenia w Barcelonie oraz przyszłości jego syna:

–  ” La Masia była kluczowa we wszystkim. Byłem spokojny, kiedy tam trafił. Ilaix potrafił to wytrzymać, żyć bez mamy, choć było ciężko. Wczoraj przyjechała jego matka i zostajemy tutaj razem z nim. Udzielamy mu rad. Praktycznie cała Gwinea kibicuje Barcelonie ze względu na Moribę.”

–  “Ilaix powiedział mi, że chce tu odnieść sukces, że nie chce iść nigdzie indziej. Wszystko zależało od Barcelony. Mógł odejść do Anglii czy Włoch, ale chciał tutaj zostać. Przyszłość Ilaixa zależy od klubu. Czujemy się tu dobrze. Jestem bardzo wdzięczny kierownictwu Barcelony. Łączy nas wielka przyjaźń z dyrekcją, Ramonem Planesem i Bakero. Chcemy tu zostać, jeśli oni również tego chcą.”


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *