Oficjalnie: Znamy nowy termin Klubowych Mistrzostw Świata

FIFA

Zdjęcie: guardian.ng

Klubowe mistrzostwa świata zostały przełożone z grudnia na początek lutego przyszłego roku – poinformowała FIFA.

Ostatnie klubowe mistrzostwa świata z udziałem siedmiu drużyn zostaną rozegrane od 1 do 11 lutego 2021 roku w Katarze. Gospodarzem imprezy pozostanie AL Duhail, który zmierzy się ze wskazaną przez FIFA drużyną ze strefy Oceanii, gdzie tamtejsze rozgrywki zostały przerwane i niedokończone z powodu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa.

Pozostałych uczestników turnieju z Afryki (27.11), Azji (19.12), Ameryki Północnej (22.12) i Ameryki Południowej (31.01) poznamy w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Decyzja podjęta przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej zmusza Bayern Monachium do przełożenia trzech ligowych spotkań z Hoffenheim (30.01), Herthą Berlin (06.02) i Arminią Bielefeld (13.02).

Niemiecki klub poznał już smak zwycięstwa w tych elitarnych rozgrywkach. Miało to miejsce w 2013 roku w Maroko. Bayern Monachium w wielkim finale pokonał zespół gospodarzy Raja Casablanca 2:0.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.