OFICJALNIE: Znamy nowego mistrza Anglii!

Cóż to był za finisz! Manchester City po szalonym meczu na Etihad wygrał z Aston Villą i tym samym został mistrzem Anglii. Liverpool pomimo wygranej nad Wolverhampton przegrał walkę o mistrzostwo zaledwie jednym punktem.

Jeśli ktoś dzisiejszego popołudnia zdecydował się na to, aby spędzić ten czas z Premier League na pewno się nie zawiódł. Byliśmy świadkami dosłownie wszystkiego – zwrotów akcji, pięknych goli i nerwowych 90 minut, które przechyliły szalę na korzyść Manchesteru City.

“Obywatele” przegrywali już 0:2, ale w ciągu zaledwie pięciu minut odwrócili los i ostatecznie wygrali 3:2. Tym samym na nic zdała się wygrana Liverpoolu 3:1. Trofeum trafia do niebieskiej części Manchesteru.

Pep Guardiola poprowadził swoich piłkarzy do czwartego tytułu mistrzowskiego w ciągu pięciu lat.

Wartym odnotowania jest fakt, że w dzisiejszym meczu z City gola strzelił reprezentant Polski – Matty Cash.