Neymar powróci do Barcelony? Brazylijczyk zaproponowany byłemu klubowi

Neymar

https://en.psg.fr/


Już wkrótce może dojść do hitowego transferu, w ramach którego Neymar wróci do Barcelony. Jak twierdzi kataloński dziennik “Sport” PSG zaoferowało 30-latka hiszpańskiej drużynie.

Neymar opuścił Barcelonę na rzecz PSG w 2018 roku. Temat ewentualnego powrotu Brazylijczyka przewijał się przy okazji wielu okienek transferowych nawet tych miejących miejsce zaraz po transferze w 2019 roku. Po pandemii, która skutecznie wyniszczyła budżety wielu zespołów i ogromnym kryzysie finansowym “Dumy Katalonii” trwającym po dziś dzień zdawało się, że Neymar we Francji zostanie na kolejne lata. Rzeczywistość może jednak okazać się inna.

Wszystko to za sprawą wielkiego ogłoszenia, które wybrzmiało w sobotę wieczorem. Wtedy to Kylian Mbappe zakomunikował, że zostaje w PSG. Przystał na lukratywną ofertę swojego dotychczasowego pracodawcy. Od teraz zarabiać będzie niebotyczne 100 milionów euro rocznie oraz, co jest jeszcze bardziej szokujące, będzie miał dużą kontrolę nad tym, co się dzieje w klubie. Mowa tu m.in. o transferach. Jak się okazuje mistrz świata z 2018 roku pragnie odejścia Neymara.

Wobec tego PSG zaproponowało 30-latka jego byłemu klubowi, Barcelonie. Na przeszkodzie takiemu transferowi stoją jednak oczywiście kwestie finansowe. “Blaugrana” stara się obecnie wygospodarować pieniądze na ściągnięcie Roberta Lewandowskiego. Polak z pewnością będzie kosztował mniej niż Neymar i mniej niż on będzie również zarabiał. Gwiazdor inkasuje obecnie w Paryżu ok. 40 milionów euro rocznie. Nadzieje zwolennikom tego transferu daje jednak fakt, że widziano go w stolicy Katalonii.

W trwającym sezonie Neymar rozegrał 28 spotkań. Zdobył w nich 13 bramek i zanotował 8 asyst.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.