Oficjalnie: Youri Tielemans na stałe w Leicester

Po udanych występach na wypożyczeniu, klub z King Power Stadium zdecydował się wykupić belgijskiego pomocnika.

Sky Sports

Youri Tielemans został nowym piłkarzem Leicester City. Klub z King Power Stadium pozyskał Belga z AS Monaco na zasadzie transferu definitywnego.

Belgijski pomocnik występował już w Leicester w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. Wówczas był jedynie wypożyczony z Monaco. W 13 meczach Premier League 22-latek strzelił trzy gole i zaliczył pięć asyst. Udane występy zaowocowały transferem definitywnym do zespołu Lisów. W poniedziałek Tielemans został oficjalnie zaprezentowany przez nowy klub.

To wspaniałe uczucie podpisać kontrakt z tym klubem. Już w poprzednim sezonie, kiedy byłem tu na wypożyczeniu, wszyscy piłkarze, sztab szkoleniowy oraz fani zachowywali się wobec mnie fantastycznie. Jestem więc bardzo podekscytowany, mogąc zostać piłkarzem Leicester City. – powiedział Belg. 

Youri Tielemans związał się z Leicester czteroletnią umową. Zdaniem angielskich mediów, kwota transferu wyniosła około 40 milionów funtów. Jeśli informacja ta okazałaby się prawdziwa, byłby to najdroższy zakup w historii klubu z King Power Stadium. Dotychczasowy transferowy rekord został ustanowiony… kilka dni temu. Wówczas, za około 30 milionów funtów, Lisy pozyskały z Newcastle United Ayoze Péreza.

Źródło: lcfc.com


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *