Giampaolo: Mam w sobie odwagę i szaleństwo

Jutro zawodnicy AC Milan rozpoczną przygotowania do sezonu 2019/20 pod wodzą Marco Giampaolo, który zastąpił zdymisjonowanego Gennaro Gattuso, ponieważ Włoch nie spełnił postawionego celu, jakim był awans do Ligi Mistrzów.

51-letni Marco Giampaolo po raz pierwszy zabrał głos podczas konferencji prasowej. – Jestem naprawdę zaszczycony, że mogę poprowadzić Milan, który ma bogatą historię – rozpoczął. – Dla mnie to znakomita okazja i wierzę, że zasłużyłem na tę posadę. Uczę się na błędach. W przeszłości miałem wzloty oraz upadki. Otrzymałem telefon od Paolo Maldiniego akurat w momencie, gdy byłem na łodzi. Ze znajomymi wyjechaliśmy do Chorwacji, ale musiałem opuścić wakacje i natychmiast przylecieć do Mediolanu – tłumaczył Giampaolo.

Były już szkoleniowiec Sampdorii Genua po kilku nieudanych latach pracy w Catanii, Cesenie i Brescii pięć lat temu przejął Cremonense, które występowało ledwie w Serie C. – Miałem odwagę, ale również podkreślę, iż  było to szaleństwo, że rozpocząłem od trenowania zespołu od niższego szczebla rozgrywkowego – dodał. – Potrzebuję się na początku przyjrzeć bliżej zawodnikom i postawię na tych, którzy będą pasować do naszego stylu. Bez odpowiedniego podejścia piłkarzy nie wykonamy kroku do przodu. Moje motto brzmi: Podnieś głowę i grał w piłkę nożną – powiedział na koniec Marco Giampaolo.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *