Oficjalnie: Yeboah w Columbus Crew

Yaw Yeboah

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Wisła Kraków potwierdziła transfer Yaw Yeboaha. Skrzydłowy odchodzi do Columbus Crew. Krakowski klub zapewnił sobie także odpowiedni procent od następnego transferu ghańskiego pomocnika.

„Biała Gwiazda” ściągnęła Ghańczyka latem 2020 roku i ten szybko zaczął podbijać PKO Ekstraklasę. W obecnym sezonie zagrał w 19 meczach, zdobył pięć bramek i dorzucił asystę.

Yaw jest idealnym przykładem transferów, które taki klub jak Wisła powinien robić. To zawodnik znaleziony przez skauting, pozyskany dzięki dużej determinacji zarządu, który zauważył szansę w niepewnej sytuacji jego klubu. W ciągu 18 miesięcy dał nam dużo na boisku, pokazał się i wypromował. Jego transfer do Columbus Crew to najwyższy transfer Wisły od 4 lat, dodatkowo udało się nam zagwarantować oczekiwany przez nas procent od następnego transferu, co w przypadku jego wieku powinno zapewnić klubowi dodatkowe korzyści w przyszłości. Yaw przebył w Wiśle modelową drogę, liczymy, że podobne ruchy uda się nam powtórzyć w przyszłości – mówił Tomasz Pasieczny, Dyrektor Sportowy Wisły Kraków.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x