Oficjalnie: Wisła Płock nie przyjmie zorganizowanej grupy kibiców Wisły Kraków

Wisła Płock - Arka Gdynia 0:0, 20.06.2020 / fot. Mikołaj Barbanell

Kibice Wisły Kraków nie będą mogli zobaczyć na żywo starcia swoich ulubieńców z Wisłą Płock.

Zarząd klubu Wisła Płock S.A. podjął decyzję o nieprzyjmowaniu zorganizowanej grupy kibiców gości podczas meczu 27. kolejki Fortuna 1. Liga pomiędzy Wisła Płock – Wisła Kraków w zaplanowanym 13 kwietnia 2024 roku (sobota, godz. 17.30) na ORLEN Stadionie im. Kazimierza Górskiego – czytamy w komunikacie płockiego klubu.

To pokłosie słynnej afery podczas turnieju w Radłowie. Wówczas życie stracił jeden z kibiców, a udział mieli w tym właśnie kibice Białej Gwiazdy.

Wisła Płock to nie pierwszy klub, który zamyka trybunę przyjezdnych przed Wisłą Kraków. To kolejna taka sytuacja po Odrze Opole czy Chrobrym Głogów.

Jarosław Królewski, związany z krakowskim klubem, jest głęboko oburzony zaistniałą sytuacją.

– PZPN to jawne obejście przypisów licencyjnych. Ten przypadek stanowi wyraźny przykład manipulacji przepisami licencyjnymi. Domagamy się natychmiastowego publicznego stanowiska dlaczego kibice Zagłębia Sosnowiec zostali przyjęcie na mecz, a tego prawa odmawia się kibicom Wisły Kraków.
Powołując się na ich OBECNOŚĆ podczas własnego turnieju w Radłowie. Czy owy zakaz w myśl tej logiki nie powinien dotyczyć obu drużyn? – napisał na X (Twitter)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x