Oficjalnie: Vitezslav Laviczka zwolniony ze Śląska Wrocław

Vítezslav Lavicka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Vitezslav Laviczka po nieco ponad dwóch latach pracy w Śląsku Wrocław został w niedzielę zwolniony z obowiązków trenerskich.

Vitezslav Lavicka w roli szkoleniowca wrocławian pracował od 3 stycznia 2019 roku. Poprowadził zespół WKS-u łącznie w 78 spotkaniach, notując bilans 30 zwycięstw, 20 remisów i 28 porażek.

– Jesteśmy wdzięczni Vitezslavowi Laviczce za zakończoną sukcesem misję ratowania Ekstraklasy dla Śląska oraz kolejny sezon pełen emocji. Jednak w naszej ocenie od kilku miesięcy drużyna nie rozwijała się w kierunku, na jakim nam zależy i na jaki umawialiśmy się z trenerem. Długo wspólnie pracowaliśmy nad poprawą sytuacji, ale niestety nie przyniosło to oczekiwanych efektów. Stąd trudna decyzja o wcześniejszym zakończeniu współpracy z pierwszym trenerem i całym sztabem szkoleniowym – wyjaśnia prezes Śląska Piotr Waśniewski.

Klub w najbliższych dniach poinformuje o wyborze nowego trenera Śląska Wrocław oraz składzie sztabu szkoleniowego I drużyny.

Na giełdzie trenerskiej najczęściej wymieniane są nazwiska Jacka Magiery i Macieja Skorży, a włodarze “Wojskowych” kontaktowali się również z Adamem Nawałką.

źródło: Informacja Prasowa, slaskwroclaw.pl /


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *