FA Cup: Chelsea w usypiającym stylu melduje się w półfinale rozgrywek

źródło: twitter.com/ChelseaFC

W ćwierćfinale FA Cup, Chelsea pokonała Sheffield United wynikiem 2:0. Thomas Tuchel zaprezentował dość niecodzienną taktykę. W tym spotkaniu próbował uśpić przeciwnika i każdego widza oglądającego ten mecz.

Pierwsza połowa mogła uśpić widzów. Na boisku nie działo się zbyt wiele. Widać było, że Chelsea grała drużyną złożoną z dużej ilości zawodników, którzy na co dzień pełnią funkcję rezerwowych. Gdyby londyńczycy rywalizowaliby z silniejszym zespołem niż Sheffield, to ich postawa nie mogłaby wystarczać na cokolwiek pozytywnego. Natomiast drużyna Szabli nie umiała zaskoczyć przeciwnika nawet jednym ciekawym zagraniem. Jeśli mowa o efektownych momentach, to na taki zasługuje wykończenie akcji przez pomocnika Sheffield, Olivera Norwooda. Problem w tym, że Irlandczyk z Północy skierował piłkę do własnej bramki. Było to jedyne “trafienie” pierwszej połowy.

Druga część widowiska nie była wcale lepsza. Oczywiście nie można przesadzić, ale można było odnieść wrażenie, że tempo gry było czasem typowo “ekstraklasowe”. Co ciekawe najlepsze okazje miała drużyna Sheffield. W 68. minucie McGoldrick miał wymarzoną okazję na wyrównanie rezultatu, ale nie potrafił wykończyć głową stuprocentowej sytuacji. Od około 80. minuty Chelsea oddała inicjatywę rozgrywania akcji, więc Szable próbowały to wykorzystać, ale ostatecznie nie zdobyły wyrównania. Na dobicie rywala, w doliczonym czasie gry przeciwnika dobił Ziyech, który trafił po wykończeniu akcji wślizgiem.

Chelsea – Sheffield United 2:0 (1:0)

Bramka: 24′ Norwood (sam.), 90+2′ Ziyech

Chelsea: Arrizabalaga – Zouma, Christensen (63′ Azpilicueta), Emerson – Hudson-Odoi (72′ Ziyech), Kovačić, Gilmour (72′ Havertz), Chilwell – Mount, Pulisic (83′ Kanté) – Giroud (63′ James)

Sheffield United: Ramsdale – Baldock, Jagielka, Stevens, Osborn – Bogle, Lundstram, Norwood (79′ Brewster), Fleck – McGoldrick, McBurnie (75′ Burke)

Sędzia: Andy Madley