Oficjalnie: Ukraiński obrońca piłkarzem Legii

legia.com

Legia Warszawa sfinalizowała kolejny zimowy transfer. Nowym piłkarzem mistrza Polski został Artem Szabanow, który trafił na Łazienkowską 3 na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Dynama Kijów. 

Artem Szabanow to nominalny środkowy obrońca, który jest wychowankiem Dynama Kijów. 28-letni defensor ma na swoim koncie ponad 60 rozegranych meczów w biało-niebieskich barwach. Regularnie występował też w europejskich pucharach. Szabanow jest także dwukrotnym reprezentantem Ukrainy. Ostatni raz w drużynie narodowej zagrał 14 listopada 2019 roku, w meczu towarzyskim z Estonią (1:0).

Doświadczony obrońca od niedzieli przebywał w Warszawie, gdzie przechodził obligatoryjne testy medyczne przed podpisaniem kontraktu z klubem. Po otrzymaniu zielonego światła od lekarzy, Szabanow został zawodnikiem Legii na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Dynama Kijów.

 – Legii bardzo zależało, żeby mnie pozyskać. O zainteresowaniu wiedziałem już podczas zgrupowania w Dubaju. Kiedy pojawiła się konkretna oferta, wszystko wydarzyło się w trzy dni. To mój pierwszy klub za granicą, będę przyzwyczajał się do otoczenia, ale już teraz jestem gotowy do gry na 100 procent – mówi Artem Shabanov.

Wcześniej do zespołu z Łazienkowskiej 3 dołączył Uzbek Jasur Jakiszbojew.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *