Oficjalnie: UEFA prowadzi postępowanie dyscyplinarne przeciwko Realowi Madryt, FC Barcelonie i Juventusowi!

Juventus

Źródło: Twitter (@DeadlineDayLive)

Superliga wywołała wielkie poruszenie na świecie. 9 z 12 założycielskich zespołów zrezygnowało z tego pomysłu, jednakże na pokładzie zostały jeszcze takie kluby jak FC Barcelona, Real Madryt i Juventus. UEFA zapowiedziała wszczęcie postępowania przeciwko tym drużynom.

Ten pomysł miał zupełnie odmienić oblicze piłki nożnej, a skończył się kompletną klapą. Pod naporem działaczy i kibiców, kluby z Anglii, a także Atletico, Inter i AC Milan postanowiły wycofać się z rozgrywek. Dzięki temu czeka ich jedynie kara finansowa.

Nie wszystkie zespoły zamierzają pójść na ugodę. Juventus, FC Barcelona i Real Madryt nadal widnieją jako uczestnicy Superligi. Z tego też względu od pewnego czasu spekulowano o wszczęciu postępowania przeciwko tym klubom. Na ten moment wiadomym jest to, że rzeczywiście UEFA postanowiła oficjalnie wytoczyć proces przeciwko “nieposłusznym”.

– W nawiązaniu do Artykułu 31(4) Regulacji Dyscyplinarnych UEFA, informujemy o prowadzeniu postępowania dyscyplinarnego związanego z potencjalnym naruszeniem ram prawnych UEFA przez Real Madryt, FC Barcelonę i Juventus w związku z tak zwanym projektem Superligi. Kolejne informacje w związku z tą sprawą zostaną podane w przyszłości  – napisano w oficjalnym komunikacie.

Jak na razie nie wiadomo nic na temat ewentualnych kar dla tychże klubów. Plotkowano o karach finansowych i dwuletnim wykluczeniu z rozgrywek, ale to jedynie domysły.

Najbardziej niepewne wydają się być losy Juventusu. Szef włoskiej federacji oznajmił ostatnio, iż istnieje scenariusz, w którym “Stara Dama” nie przystąpi do rozgrywek Serie A w przyszłym sezonie.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *