Jurgen Klopp: Postąpiłbym tak samo, jak Ole Gunnar Solskjaer

Klopp

liverpoolfc.com

11 maja piłkarze Manchesteru United doznali porażki 2:1 z Leicester City grając w mocno okrojonym składzie.

Decyzja Ole Gunnara Solskjaera dotycząca wystawienia mocno rezerwowego składu na spotkanie w ramach rozgrywek Premier League została skomentowana przez obecnego szkoleniowca Liverpoolu.

Jurgen Klopp w pełni poparł decyzję Norwega twierdząc, że gdyby znalazł się na jego miejscu to postąpiłby tak samo.

Ekipa z Old Trafford została poddana nie lada wyczynowi, gdyż w ciągu ośmiu dni rozegrają aż cztery spotkania. Były trener pierwszej drużyny Czerwonych Diabłów David Moyes nie poparł decyzji Norwega o wystawieniu drugiej drużyny na spotkanie z Leicester City, o czym świadczy poniżej zamieszczona wypowiedź.

– Premier League powinno zadać sobie pytanie i odpowiedzieć, dlaczego tak się stało. Przywrócenie rozgrywek Premier League podczas pandemii było wielkim wyzwaniem. Ole może robić, co mu się podoba. To jego drużyna, ale nie wiem, czy nie znalazłby się lepszy sposób na odpowiednie uporządkowanie meczów. Premier League podjęła taką decyzję i wydaje mi się, że Manchester United powinien wystawić silniejszy skład. – powiedział Moyes.

– Nie może tak być, gdyż nie możemy grać w czwartek, niedzielę, wtorek i czwartek. To po prostu niemożliwe. Z tego powodu musiałem dokonać kilku roszad w drużynie. Zwyczajnie niemożliwe jest to, aby nasi piłkarze rozgrywali cztery spotkania na najwyższym poziomie – odpowiedział Ole.

Niemiecki szkoleniowiec The Reds nie był zadowolony z tego, w jaki sposób Manchester United został potraktowany przez Premier League.

– To był skład, którego się spodziewałem. Grają od niedzieli, przez wtorek i czwartek, to kryminał. To nie jest wina Ole, ani jego zawodników. Czy zrobiłbym to samo? Oczywiście, że tak. – Zakończył Jurgen Klopp.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.