Oficjalnie: Tomasz Wichniarek dyrektorem sportowym w Widzewie Łódź

fot. Marcin Bryja, widzew.com


Od czerwca rolę dyrektora sportowego w Widzewie Łódź będzie pełnić Tomasz Wichniarek. – Bez dwóch zdań – to jest ogromne wyzwanie, bo Widzew jest wielkim klubem – mówi.

Piłkarze Janusza Niedźwiedzia wywalczyli bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy po niezwykle wymagającym sezonie. Dla łodzian to powrót do piłkarskiej elity po ośmiu latach. Widzew ogłosił dziś zmiany w pionie sportowym.

Od 1 czerwca rolę dyrektora sportowego Widzewa Łódź będzie pełnić Tomasz Wichniarek. Maciej Szymański obejmie nowe stanowisko dyrektora ds. rozwoju sportu – czytamy w komunikacie.

Nowy dyrektor sportowy jest w klubie od 2020 roku.  – Bez dwóch zdań – to jest ogromne wyzwanie, bo Widzew jest wielkim klubem. Bycie tutaj dyrektorem sportowym to nie jest łatwa sprawa. Aczkolwiek to coś, co nobilituje i powoduje, że człowiek jest dumny z tego, że może pracować w takim miejscu – powiedział Wichniarek.

Maciej Szymański w lipcu 2019 r. objął funkcję dyrektora Akademii Widzewa, a od czerwca 2022 roku zajmie się tworzeniem i nadzorowaniem realizacji strategii rozwoju sportu w Widzewie Łódź. Najważniejszym zadaniem i moim, i dyrektora sportowego jest spójne działanie w obrębie całego Klubu – tak aby zarówno Akademia Widzewa jak i pierwsza drużyna, były częścią jednego projektu, a nie oddzielnymi bytami, które funkcjonują tylko dla siebie – stwierdził.

źródło: widzew.com /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.