Oficjalnie: Stefanos Evangelou podpisał kontrakt z Górnikiem

fot. gornikzabrze.pl

Górnik Zabrze poinformował o zawarciu dwuletniej umowy ze Stefanosem Evangelou. W kontrakcie została zapisana również klauzula pozwalająca “Trójkolorowym” na przedłużenie kontraktu 22-latka o kolejne dwa lata.

Wydaje się, że problemy Górnika Zabrze z obsadzeniem pozycji środkowego obrońcy są już przeszłością. Po stracie Pawła Bochniewicza, drużyna ze śląska miała problem z tą pozycją. Żaden ze stoperów nie gwarantował pewnego poziomu, a możliwości do rotacji również nie było zbyt wiele. Dziś ten problem wydaje się być rozwiązany, przynajmniej na papierze. Co ważne, Górnik pozyskał tego piłkarza za darmo, więc Olympiakos nie otrzymał za niego żadnych pieniędzy.

Stefanos Evangelou jest wysokim, greckim środkowym obrońcą urodzonym w Atenach. W przeszłości był on stałym punktem greckich młodzieżówek, gdzie od kadry U16 do U21, rozegrał aż 43 mecze. Taki wynik może robić dobre wrażenie. Nie umknęło to najlepszym greckim klubom. Najpierw Evangelou trafił do Panathinaikosu Ateny, a w 2018 roku przeniósł się do Olympiakosu. W drużynie mistrza Grecji nie zdołał on jednak zadebiutować przez ciągłe wypożyczenie. Najpierw do wcześniej wspomnianego Panathinaikosu, a następnie do Panioniosu Ateny. Ostatni sezon spędził właśnie tam, gdzie rozegrał 19 spotkań, w trakcie których zebrał 4 żółte kartki. Na boiskach najwyższej ligi w Grecji – Super League 1 – zagrał on w 25 spotkaniach.

– Pozyskaliśmy zawodnika młodego i perspektywicznego, do dalszego rozwoju. Co ważne mamy do czynienia z transferem nieodpłatnym. Związaliśmy się z nim kilkuletnim kontraktem. Chcemy go rozwijać. Stefanos jest piłkarzem, który ma dodatkowo podnieść rywalizację w bloku defensywnym Górnika i wierzymy, że w perspektywie czasu będzie silnym punktem naszej jedenastki – powiedział Artur Płatek, doradca zarządu i koordynator pionu sportowego Górnika.

Pozyskanie Evangelou komponuje się w nasz model pod tym kątem, że kontraktujemy piłkarzy coraz młodszych i perspektywicznych, ale o ustalonej wartości. W tym przypadku mówimy o reprezentancie Grecji do lat 21. Mam nadzieję, że w rywalizacji z naszymi zawodnikami podniesie jakość bloku obronnego i będzie dawał trenerowi dodatkową alternatywę w trakcie sezonu – dodał.

Portal transfermarkt.com wycenił piłkarza na 300 tysięcy euro.

Źródło: transfermarkt.com, gornikzabrze.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.