Oficjalnie: Sadio Mane w Bayernie Monachium!

fcbayern.com


FC Bayern Monachium pozyskał 30-letni Sadio Mane z Liverpoolu. Senegalczyk podpisał trzyletni kontakt z Bawarczykami.

Na ten transfer zanosiło się od kilku tygodni. Sadio Mane był niekwestionowaną gwiazdą w The Reds. Po sześciu latach opuszcza Liverpool. Wicemistrzowie Anglii dostaną 32 mln euro plus 9 mln euro w bonusach.

To wspaniale, że nasz zarząd, kierowany przez Olivera Kahna i Hasana Salihamidzicia, był w stanie pozyskać zawodnika takiego jak Sadio Mane dla Bayernu – powiedział Herbert Hainer, prezydent monachijczyków.

Jesteśmy dumni, że sprowadziliśmy go do Monachium. W naszych rozmowach Sadio od pierwszej minuty dał jasno do zrozumienia, że ​​chce grać tylko dla Bayernu dodał Hasan Salihamidzić.

Odbyliśmy wiele rozmów i od samego początku czułem ogromne zainteresowanie tym dużym klubem. Więc od samego początku nie miałem wątpliwości: to odpowiedni czas na to wyzwanie. Z tym klubem chcę wiele osiągnąć, także na arenie międzynarodowe – przekazał Senegalczyk.

Bawarczycy zbroją się przed sezonem. Wcześniej pozyskali Noussaira Mazraouiego oraz Ryana Gravenbercha. Wiele wskazuje, że przyjście Sadio Mane może pokazywać, że w niedalekiej przyszłości przystaną na warunki Barcelony o oddadzą Roberta Lewandowskiego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.