Oficjalnie: Ruben Blanco wypada na 8 tygodni z gry

Ruben Blanco

Celta Vigo w pokonała Huescę 4:3 w dramatycznym i pełnym emocji spotkaniu rozgrywanym w ramach 26. kolejki La Ligi. Dla Rubena Blanco to starcie nie okazało się być jednak tak dobre. Bramkarz musiał przedwcześnie opuścić plac gry.

Ruben Blanco wyszedł w pierwszym składzie Celty na konfrontację z Huescą. Hiszpański golkiper dał sobie wbić dwa gole, które zdobyli Dimitrios Siovas i Rafa Mir. Oba trafienia podopieczni Pachety strzelili w przeciągu dwóch minut. W doliczonym czasie gry Blanco starł się z jednym z rywali po czym upadł na murawę. Jak się później okazało uraz wykluczył go z dalszej gry, a z ławki podniósł się Ivan Villar.

Dziś oficjalna strona Celty Vigo podała informację na temat jego stanu. Badanie rezonansu magnetycznego wykonane dziś po południu potwierdza, że Ruben Blanco zerwał w wysokim stopniu więzadła wewnętrzne boczne lewego kolana. Szacuje się, że przerwa na leczenie i rehabilitację może wynieść nawet 8. tygodni. Klub wyraził wsparcie swojemu zawodnikowi i życzył mu szybkiego powrotu do zdrowia.