Oficjalnie: Reprezentacja Islandii bez selekcjonera

fifa.com

Podczas sobotniej konferencji prasowej selekcjoner reprezentacji Islandii Erik Hamren zrezygnował z piastowanej funkcji. – W mojej opinii lepiej, by ktoś inny przejął zespół i wprowadził go na mundial – stwierdził.

63-letni szkoleniowiec zaznaczył, że jego nadrzędnym celem było wywalczenie z reprezentacją Islandii awansu na turniej finałowy Mistrzostw Europy 2020. Doświadczony trener nie zrealizował tego celu. Jego podopieczni przegrali w finale baraży dywizji B z Węgrami 1:2.

W marcu przyszłego roku stratują eliminacje do mistrzostw świata w Katarze w 2022 r. – W mojej opinii lepiej, by ktoś inny przejął zespół i wprowadził go na mundial – stwierdził.

Hamren pomimo złożenia rezygnacji poprowadzi reprezentację Islandii w nadchodzących meczach Ligi Narodów UEFA. „Strakarnin okkar” w niedzielę zmierzą się z Danią. Trzy dni późnej zagrają na Wembley z Anglią.

Erik Hamren pracę z reprezentacją Kraju Gejzerów rozpoczął dwa lata temu, zastępując na tym stanowisku Heimira Hallgrimssona. 63-latek poprowadził Islandię w 24 spotkaniach. Wygrał 8 z nich, 5 zremisował, a w 11 musiał uznać wyższość rywali.

Hamren w latach 2009 – 2016 odpowiedzialny był za wyniki reprezentacji Szwecji.

Źródło: Polska Agencja Prasowa, własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.