Oficjalnie: Raphael Varane kontuzjowany. Francuz nie zagra z Chelsea

Real Madryt zremisował 1:1 z Chelsea w pierwszym meczu 1/2 finału Ligi Mistrzów. W rewanżu, rozgrywanym na Stamford Bridge, “Królewscy” będą musieli radzić sobie bez Raphaela Varana.

Po badaniach przeprowadzonych dzisiaj na naszym zawodniku Raphaëlu Varanie zdiagnozowano kontuzję w strukturze mięśni przywodziciela prawej nogi. Uraz pod obserwacją – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Francuz urazu przywodziciela nabawił się w trakcie pierwszej połowy ligowego meczu z Osasuną (2:0). Na drugie 45. minut już nie wyszedł na murawę.

Uraz Francuza okazał się poważniejszy niż wstępnie przypuszczano. Varane będzie pauzował przez około 10 dni, co wykluczy go z gry przeciwko Chelsea, Sevilli i  potencjalnie także Granadzie.

28-latek, który w połowie kwietnia wrócił do gry po zakażeniu koronawirusem, jest podstawowym elementem defensywy ‘Królewskich”. Varane w tym sezonie rozegrał 30 meczów w La Liga, w których strzelił dwie bramki.

W tym tygodniu do treningów z drużyną wrócili kontuzjowani w ostatnim czasie – Sergio Ramos i Ferland Mendy.