Ile Raków zarobił za wygranie Pucharu Polski?

źródło: twitter.com/Rakow1921

Raków Częstochowa pokonał 2:1 Arkę Gdynia w wielkim finale Fortuna Pucharu Polski, rozgrywanym na stadionie w Lublinie. Ile zespół Marka Papszuna zarobił za wygranie krajowego pucharu? 

Raków Częstochowa jest rewelacją trwającego sezonu. Ekipa z Jasnej Góry jest pewna miejsca na podium PKO BP Ekstraklasy, a wczoraj dołożyła do klubowej gabloty trofeum za wygranie rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. Częstochowski klub za wygranie zakończonej edycji zgranie równo 5 milionów złotych. Kwota ta powiększyła budżet klubu o 15 procent. Dodatkowo Raków otrzyma 3,1 mln złotych od władz ligowej spółki.

Dysproporcja nagród finansowych, przyznawanych przez Polski Związek Piłki Nożnej, jest olbrzymia. Przegrana Arka Gdynia otrzymała tylko 760 tysięcy złotych. Pokonane w półfinałach zespoły Cracovii i Piasta Gliwice zgarnęły po 380 tysięcy złotych. Przegrani w ćwierćfinałach: Lech Poznań, Legia Warszawa, Puszcza Niepołomice i Chojniczanka Chojnice otrzymają po 190 tysięcy złotych.

Raków Częstochowa w następnym sezonie wystąpi w eliminacjach europejskich pucharów. Triumfator Pucharu Polski zagra tam od 2 rundy Ligi Konferencji.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *