Oficjalnie: Radosław Mroczkowski nowym trenerem Resovii


Radosław Mroczkowski został nowym trenerem pierwszoligowej Resovii Rzeszów. Na tym stanowisku zastąpił Szymona Grabowskiego.

Pod koniec lipca 2020 roku Resovia pokonała w finale baraży o awans do pierwszej ligi lokalnego rywala – Stal. Atmosfera szczęścia przy Wyspiańskiego trwała do rozpoczęcia rozgrywek i pękła jak bańka mydlana. Zespół z Rzeszowa zderzył się z brutalną pierwszoligową rzeczywistością. Beniaminek rozgrywek po trzynastu rozegranych spotkaniach zajmuje 16. miejsce w tabeli z dorobkiem 8. punktów na koncie. Słabe wyniki osiągane przez zespół zmusiły władze klubu do zakończenia współpracy z trenerem Szymonem Grabowskim, a także jego asystentem Rafałem Rajzerem.

Nowym szkoleniowcem podkarpackiego klubu został doświadczony na poziomie Ekstraklasy, Radosław Mroczkowski. 53-letni trener od września minionego roku pozostawał bez pracy. Wtedy to został zwolniony z Zagłębia Sosnowiec i zastąpiony Kazimierzem Moskalem.

Zarząd Sekcji Piłki Nożnej CWKS Resovia informuje, że z dniem 25 listopada rozwiązana została umowa z pierwszym trenerem drużyny Szymonem Grabowskim, a także asystentem trenera Rafałem Rajzerem. Decyzja o zmianach kadrowych podjęta została w uzgodnieniu z radą sponsorów SPN CWKS Resovia. Obowiązki trenera powierzone zostają Radosławowi Mroczkowskiemu. – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu, zamieszczonym na stronie internetowej cwks-resovia.pl

Mroczkowski w przeszłości odpowiedzialny był za wyniki Dolcana Ząbki, Widzewa Łódź, Rakowa Częstochowa i Sandecji Nowy Sącz.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.