Oficjalnie: Quincy Promes wraca do Rosji!

Quincy Promes odchodzi z Ajaxu Amsterdam. Klub poinformował, że piłkarz wróci do Spartaka Moskwa, z którym pożegnał się w 2018 roku. Po problemach osobistych zawodnika, które wynikły zimą, przewidywano, że niebawem opuści Holandię. Wybór padł na sprawdzony grunt.

29-letni Quincy Promes żegna się z Eredivisie. Od lipca 2019 roku reprezentował barwy Ajaxu Amsterdam, lecz nadeszła pora, by wrócić na “stare śmieci”. Promes grał bowiem dla Spartaka Moskwa od 2014 do 2019. Decyzja ta nie został podyktowana wyłącznie sprawami finansowymi czy sportowymi. Skrzydłowy miał problemy w Holandii – aresztowano go za zranienie nożem członka rodziny podczas imprezy.

Choć zawodnik był kuszony przez chińskie kluby, nie wykazał zainteresowania tym transferem. Podobno od początku zależało mu na powrocie do Spartaka.

Nic dziwnego – spisywał się tam świetnie. Z moskiewskim klubem zdołał zdobyć mistrzostwo Rosji i superpuchar kraju. Ponadto jest najskuteczniejszym strzelcem pochodzącym spoza Rosji w historii klubu. Trafił do siatki 66 razy, zaliczył 33 asysty, a łącznie wystąpił w 135 spotkaniach.

Ajax Amsterdam zainkasuje 8,5 miliona euro z racji sprzedaży piłkarza. Kwota ta może wzrosnąć do 11 milionów po wypłaceniu wszystkich dodatków.

źródło: Ajax Amsterdam


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *