Fortuna 1. Liga: Podbeskidzie Bielsko-Biała wypożyczyło pomocnika do I Ligi

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Za niespełna 48h zainauguruje długo wyczekiwana przez kibiców runda wiosenna Fortuna 1. Liga. Do ostatnich chwil, każdy z klubów podejmuje wszelkie możliwe kroki w kontekście dokonywania wzmocnień. Taki krajobraz możemy ujrzeć także w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie włodarze GKS-u dzisiaj podjęli decyzję o wypożyczeniu z innego klubu – Konrada Sierackiego.

Wyżej wspomniany pomocnik spróbuje wnieść nową jakość w poczynania drużyny w wiosennych bataliach o punkty. Umowa wypożyczenia obejmie zbliżającą się rundę na zapleczu PKO BP Ekstraklasy. Dwudziestoletni zawodnik nie zdołał przekonać do swoich umiejętności coachów Podbeskidzia Bielsko-Biała. Należy wspomnieć, że jest wychowankiem popularnych “Górali”. W obecnej kampanii ligowej, ani Robert Kaspeczyk, ani też Krzysztof Brede (były trener) nie potrafili znaleźć miejsca dla piłkarza w swoich strategiach taktycznych. Warto również odnotować fakt długiej rehabilitacji, po niefortunnej kontuzji. Pierwszoligowy poligon nie będzie nowością dla Sierackiego, ponieważ na tym poziomie zaliczył w przeszłości już dziewiętnaście spotkań.

Podopieczni trenera Pawła Ściebury już w najbliższy piątek zmierzą się z Arką Gdynia. Team z Trójmiasta uchodzi za jednego z najpoważniejszych kandydatów do wywalczenia promocji do elity. Kibice GKS-u pamiętają bardzo dotkliwą porażkę z początku sezonu z “Arkowcami”. Zespół dowodzony wówczas przez Ireneusza Mamrota ograł ich ulubieńców 4:0. Wszyscy sympatycy z regionu marzą o zrewanżowaniu się za wzmiankowaną klęskę.

Źródło informacji: oficjalny serwis internetowy GKS-u Jastrzębie, portal Transfermarkt, własne.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *