Oficjalnie: Polonia Warszawa pozyskała Brazylijczyka

kkspolonia.pl

Marcio “Marcinho” Da Silva został pozyskany przez trzecioligową Polonię Warszawa. 24-letni Brazylijczyk związał się z klubem ze stolicy umową do 30 czerwca 2022 roku.

Marcio “Marcinho” Da Silva od dwóch lat występuje w polskich klubach (KS Zakopane, Poprad Rytro), a ostatnio w zespole z IV ligi Lubań Maniowy. Ma za sobą bardzo udaną rundę jesienną, w której zdobył osiemnaście bramek i zanotował sześć asyst.

– Przyjechałem do Polski ponad dwa lata temu. Moim pierwszym klubem tutaj był zespół z A Klasy – KS Zakopane, a ostatnio grałem w Lubań Maniowy. W meczu sparingowym z Pogonią Grodzisk Mazowiecki  byłem zestresowany, ale w kolejnym spotkaniu było już znacznie lepiej. W Polonii Warszawa będę ciężko pracował, aby jak najlepiej prezentować się na boisku, a na zakończenie sezonu awansować z drużyną do II ligi – Marcio “Marcinho” Da Silva.

Marcio “Marcinho” Da Silva ponad tydzień trenował z Polonią Warszawa i zagrał w dwóch sparingach – z Pogonią Grodzisk Mazowiecki i Widzewem Łódź.

Marcinho w obu naszych sparingach pokazał się z bardzo dobrej strony. Jest zawodnikiem ofensywnym, co Brazylijczycy mają we krwi. W sparingach zagrał na kilku pozycjach, co tylko jest jego atutem. Ważne, że szybko reaguje i niweluje swoje błędy po otrzymanych wskazówkach od naszego sztabu szkoleniowego. Jest to zawodnik, który dużo widzi na boisku, gra dokładnie, nie boi się pojedynków 1×1, ma dobre uderzenie – ocenił Wojciech Szymanek, trener “Czarnych Koszul”.

źródło: kkspolonia.pl /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *