
Oficjalnie: Polonia Warszawa pozyskała Brazylijczyka
Marcio "Marcinho" Da Silva został pozyskany przez trzecioligową Polonię Warszawa. 24-letni Brazylijczyk związał się z klubem ze stolicy umową do 30 czerwca 2022 roku.
Marcio "Marcinho" Da Silva od dwóch lat występuje w polskich klubach (KS Zakopane, Poprad Rytro), a ostatnio w zespole z IV ligi Lubań Maniowy. Ma za sobą bardzo udaną rundę jesienną, w której zdobył osiemnaście bramek i zanotował sześć asyst.
- Przyjechałem do Polski ponad dwa lata temu. Moim pierwszym klubem tutaj był zespół z A Klasy – KS Zakopane, a ostatnio grałem w Lubań Maniowy. W meczu sparingowym z Pogonią Grodzisk Mazowiecki byłem zestresowany, ale w kolejnym spotkaniu było już znacznie lepiej. W Polonii Warszawa będę ciężko pracował, aby jak najlepiej prezentować się na boisku, a na zakończenie sezonu awansować z drużyną do II ligi – Marcio "Marcinho" Da Silva.
Marcio "Marcinho" Da Silva ponad tydzień trenował z Polonią Warszawa i zagrał w dwóch sparingach – z Pogonią Grodzisk Mazowiecki i Widzewem Łódź.
- Marcinho w obu naszych sparingach pokazał się z bardzo dobrej strony. Jest zawodnikiem ofensywnym, co Brazylijczycy mają we krwi. W sparingach zagrał na kilku pozycjach, co tylko jest jego atutem. Ważne, że szybko reaguje i niweluje swoje błędy po otrzymanych wskazówkach od naszego sztabu szkoleniowego. Jest to zawodnik, który dużo widzi na boisku, gra dokładnie, nie boi się pojedynków 1x1, ma dobre uderzenie - ocenił Wojciech Szymanek, trener "Czarnych Koszul".
Marcio "Marcinho" Da Silva nowym zawodnikiem Polonii Warszawa!
Pochodzący z Brazylii, grający na pozycji pomocnika 24-latek ma za sobą bardzo udaną rundę jesienną, w której zdobył 18 bramek i zanotował 6 asyst! Więcej
https://t.co/1ND7MERhqY
#poloniawarszawa pic.twitter.com/M5VhsmsLkT
— Polonia Warszawa (@polonia1911) January 26, 2021
źródło: kkspolonia.pl /
-
EkstraklasaOficjalnie: Gumny wraca do Lecha Poznań
Kamil Gieroba / 2 lipca 2025, 8:38
-
EkstraklasaOficjalnie: Legia Warszawa z pierwszym letnim transferem
Kamil Gieroba / 28 czerwca 2025, 7:43
-
EkstraklasaOficjalnie: Szybki powrót do Jagiellonii Białystok
Kamil Gieroba / 27 czerwca 2025, 9:24
-
EkstraklasaOficjalnie: Motor z nowym napastnikiem
Kamil Gieroba / 26 czerwca 2025, 11:09
-
News dniaOficjalnie: Wiadomo, co dalej z Zalewskim. Jest komunikat
Kamil Gieroba / 24 czerwca 2025, 11:25
-
EkstraklasaOficjalnie: Sześciu zawodników odeszło z Pogoni Szczecin
Kamil Gieroba / 15 czerwca 2025, 8:46