Oficjalnie: Piast Gliwice pozyskał Jakuba Świerczoka

piast-gliwice.eu

Jakub Świerczok został wypożyczony z Łudogorca Razgrad do Piasta Gliwice do końca sezonu 2020/21.

Od przeszło dwóch lat, 27-letni napastnik występuje w Bułgarii i w tym czasie trzykrotnie zdobywał mistrzostwo tamtejszego kraju z Łudogorcem. Może pochwalić się całkiem niezłymi statystykami strzeleckimi. W 82 spotkaniach trafiał 36 razy. Gdy miał niespełna dwadzieścia lat wyjeżdżał z Polonii Bytom z nadziejami podbicia Europy. Pobyt w Kaiserslautern nie był dla niego udany, a dwa razy zrywał więzadła krzyżowe w kolanie. Potrafił się jednak odbudować i pokazuje ogromną klasę i jest gwarancją bramek.

– Jestem bardzo zadowolony, że w tym sezonie będę reprezentował Piasta. Trafiam do dobrego zespołu, prowadzonego przez dobrego trenera. Wiem, że przez ten rok będę w stanie się jeszcze mocniej rozwinąć – powiedział Jakub Świerczok.

– Chcę skupić się na ciężkich treningach i na każdym kolejnym meczu. Przyszedłem tutaj pomóc zespołowi w zajęciu jak najlepszego miejsca i w osiągnięciu dobrych rezultatów w europejskich pucharach. Trafiłem do solidnego zespołu, prezentującego styl gry, który mi odpowiada. Duże znaczenie w podjęciu decyzji o transferze miała również osoba trenera Waldemara Fornalika – dodaje snajper.

Cieszymy się, że Jakub Świerczok dołączył do naszego zespołu. Dzięki temu ruchowi transferowemu wzrośnie rywalizacja w składzie, a szczególnie wśród napastników. Wierzę, że w najbliższym sezonie Kuba potwierdzi swoją bramkostrzelność i dobre umiejętności, które niewątpliwie posiada. Wszyscy znają jego zalety, a on sam potwierdził je w poprzednich klubach – powiedział Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

źródło: piast-gliwice.eu / własne


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *