Oficjalnie: Paweł Tomczyk opuścił Poznań, snajper przeniósł się do Widzewa

widzew.com / fot. Marcin Bryja

22-letni Paweł Tomczyk odszedł z Lecha Poznań i zasilił szeregi pierwszoligowego Widzewa Łódź.

Napastnik podpisał kontrakt do końca sezonu 2021/2022 z opcją przedłużenia o dwanaście miesięcy. – Bardzo się cieszę z przyjścia do Widzewa. Przychodzę tutaj udowodnić swoją jakość i umiejętności oraz strzelić dużo bramek. Wierzę w siebie i w to, że jest to bardzo dobry krok dla mnie. Teraz wszystko zależy ode mnie, czyli jak pokażę się na boisku trenerom i kibicom – skomentował nowy nabytek.

Ucieczka przed przeciętnością

Jesienią Paweł Tomczyk było wypożyczony z “Kolejorza” do Stali Mielec. W Ekstraklasie wystąpił w 44 meczach i strzelił osiem goli. – Jestem dynamicznym zawodnikiem, lubię grać w polu karnym przeciwnika i uważam, że dobrze odnajduję się w sytuacjach podbramkowych. Liczę na to, że po moich uderzeniach piłka będzie często trafiać do bramki rywali. Nie chciałbym jednak dużo o sobie mówić i pozostawić ocenę trenerowi. Na pewno chcę dać klubowi i kibicom dużo radości – przyznał w rozmowie z klubowymi mediami.

– Mimo wyboistej ścieżki, którą przeszedłem, dalej się rozwijałem. Słyszałem głosy, że nie zostanę piłkarzem, a dziś mam już na koncie pewne sukcesy. Nie chcę jednak spocząć na laurach, tylko ciężko pracować, by piąć się po kolejnych szczeblach kariery. Wierzę całym sobą, że mi się uda – kończy optymistycznie Tomczyk.

źródło: widzew.com /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *