Oficjalnie: Paweł Lenarcik w Miedzi Legnica

miedzlegnica.eu


Miedź Legnica pozyskała 25-letniego Pawła Lenarcika z GKS-u Bełchatów. Golkiper podpisał z klubem 3,5-letni kontrakt.

Lenarcik jest wychowankiem Mazovii Tomaszów Mazowiecki, z której w 2011 trafił do juniorskiego zespołu GKS-u Bełchatów. Mierzący 189 cm wzrostu golkiper, mimo stosunkowo młodego wieku, może pochwalić się już bardzo dużym doświadczeniem – na poziomie Fortuna 1 Ligi oraz II ligi rozegrał już aż 138 spotkań.
W bieżącym sezonie w zespole „Brunatnych” wystąpił we wszystkich 17 meczach ligowych, w tym w pojedynku z Miedzią Legnica. Mimo sporej przewagi optycznej i licznych sytuacji bramkowych legniczanie nie zdołali pokonać wówczas znakomicie spisującego się w tym meczu golkipera. W innych spotkaniach Lenarcik swoimi interwencjami także wielokrotnie ratował swój zespół przed stratą bramki. Na poziomie Fortuna 1 Ligi to jeden z najlepszych zawodników na swojej pozycji.
– Cieszę się, że Miedź się po mnie zgłosiła i będę mógł pokazać się w Legnicy szerszej publiczności. Praktycznie dziesięć ostatnich lat spędziłem w Bełchatowie. Teraz mogę zmienić otoczenie i pokazać, że jesteśmy w stanie zrobić coś więcej w Legnicy. Moim celem jest systematyczne bronienie bramki Miedzi, a co będzie w najbliższych miesiącach, to zobaczymy – powiedział Paweł Lenarcik po podpisaniu kontraktu z Miedzią.
źródło: miedzlegnica.eu /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.