Oficjalnie: Paweł Karmelita odchodzi z Zagłębia Lubin

zagleib.com

Zagłębie Lubin informuje, iż z klubem żegna się trener Paweł Karmelita. 45-letni szkoleniowiec pełnił w obecnym sezonie funkcję asystenta trenera Piotra Stokowca, a także prowadził nasz zespół jako trener tymczasowy w meczu z Rakowem Częstochowa.

Paweł Karmelita pracował w Zagłębiu od 2008 roku. W tym czasie był trenerem w zespołach juniorskich, a także w sztabie szkoleniowym drużyny Młodej Ekstraklasy, która w sezonie 2010/2011 sięgnęła po Mistrzostwo Polski oraz już jako pierwszy trener zdobył wicemistrzostwo ligi.

45-letni trener dołączył do sztabu szkoleniowego w sezonie 2015/2016, gdzie był jednym z asystentów Piotra Stokowca. Oficjalnie asystentem trenera został za kadencji trenera Mariusza Lewandowskiego w sezonie 2016/2017. Potem Karmelita był także asystentem Bena van Daela, Martina Seveli, Dariusza Żurawia i ponownie u Piotra Stokowca.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Paweł Karmelita pełnił także pięciokrotnie funkcję tymczasowego trenera I zespołu KGHM Zagłębia Lubin. Jego bilans to trzy zwycięstwa i dwie porażki.

– Trwająca przebudowa sztabu szkoleniowego niesie za sobą kolejne zmiany. Podjęta została decyzja o rozstaniu z trenerem Pawłem Karmelitą. Szkoleniowiec swoją pracą wydatnie przyczynił się do sukcesów zespołów młodzieżowych, a w ostatnich latach jako asystent wspierał sterników pierwszej drużyny KGHM Zagłębia. Trenerowi dziękujemy za wieloletnią pracę na rzecz Miedziowych i życzymy powodzenia w dalszych etapach kariery. O następnych ruchach kadrowych będziemy informować na bieżąco – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

źródło; info.pras. zaglebie.com / 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.