Oficjalnie: Paulo Sousa skraca kadrę na marcowe mecze Polaków

źródło: youtube.com/laczynaspilka

Portugalczyk postanowił skreślić kilku zawodników z listy powołanych na spotkania eliminacyjne do mistrzostw świata w Katarze.

Wcześniejsze informacje na temat braku powołań dla ośmiu zawodników znalazły swoje potwierdzenie podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Piłkarzami, którzy ostatecznie nie wyjadą z kadrą na zgrupowanie są: Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań), Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów), Karol Linetty (Torino FC), Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio), Dawid Kownacki (Fortuna Düsseldorf), Michał Karbownik (Brighton) oraz Bartosz Kapustka (Legia Warszawa).

50-latek odniósł się także do ewentualnych braków kadrowych na mecz z Anglikami.

– W przypadku 3 z 4 napastników może pojawić się takie zagrożenie. Lewandowski, Piątek i Milik – na ten moment nie jesteśmy pewni, czy będą zaangażowani w ten mecz – zapowiedział Sousa.

Selekcjoner potwierdził, że wraz ze sztabem szkoleniowym ma pomysł na pierwszą jedenastkę – Ja oraz mój sztab mamy już pomysł na pierwszy skład reprezentacji Polski. Ostateczne decyzje zostaną oczywiście podjęte podczas zgrupowania – zakończył Portugalczyk.

Podniesiona została również kwestia zaskakującego powołania dla Sebastiana Kowalczyka i Kacpra Kozłowskiego kosztem Bartosza Kapustki i Tomasza Kędziory – Zazwyczaj nie mówię o zawodnikach, którzy nie są powołani. W przypadku każdego powołania podejmujemy indywidualne decyzje. Na tę chwilę moja decyzja była taka, a nie inna. Jestem przekonany, że ta decyzja zostanie zrozumiana. Jeżeli chodzi o Kowalczyka i Kozłowskiego, są to zawodnicy, którzy mają ogromne perspektywy przed sobą i chcemy im dać możliwość zrozumienia poziomu gry, na jakim się znaleźli i intensywności pracy w kadrze – wyjaśnił sytuację trener reprezentacji Polski.

Padło także pytanie o poziom PKO BP Ekstraklasy – Kluby i związek dają z siebie wszystko, by rozwijać ligę. Oczywiście jest różnica między ligą polską, a innymi rozgrywkami. W Ekstraklasie jest więcej czasu, żeby zastanowić się nad kolejnym zagraniem. Będziemy starali się pomóc zawodnikom z polskiej ligi, aby zmniejszyć te różnice – skwitował 50-latek.

Pierwszym bramkarzem kadry na razie został Wojciech Szczęsny – Rozmawiałem ze Szczęsnym i Fabiańskim. Na pozycji bramkarza wprowadzimy pewną stabilizację. Każdy ma inną charakterystykę, ale zaczniemy od Szczęsnego. Musimy dopasować charakterystykę bramkarza do naszego stylu – powiedział Sousa.

Kolejne spotkanie online z dziennikarzami odbędzie się w poniedziałek, 22.03.2021. Obecny na nim będzie kapitan Polaków Robert Lewandowski.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *