Oficjalnie: Nowy prezes w Jagiellonii Białystok, Agnieszka Syczewska ustępuje ze stanowiska

jagiellonia.pl

Wojciech Pertkiewicz zastąpił Agnieszkę Syczewską na stanowisku prezesa Jagiellonii Białystok. – Będziemy mocno analizowali co da się zrobić, aby wykorzystać potencjał drzemiący w klubie – mówi.

Na ten ruch zanosiło się od kilku tygodni. W Nowy Rok ogłoszono, że szkoleniowcem Jagi będzie Piotr Nowak, dla którego to powrót na karuzelę trenerską po trzech latach.

– Sam fakt „transferu” do klubu z Ekstraklasy jest dla mnie zaszczytem. Zanim jednak przeprowadzę się do Białegostoku muszę zamknąć kilka tematów biznesowych i zawodowych, dlatego formalnie funkcję prezesa zacznę pełnić od 1 lutego. Wspólnie z Radą Nadzorczą nakreśliliśmy kierunek zmian, w którym powinien podążać klub – stwierdził Pertkiewicz.

– Doszło już do roszady na stanowisku trenera, druga nastąpiła w gabinecie prezesa. Będą kolejne, ale jeszcze je zakomunikujemy w przyszłości. Wspólnie z Agnieszką Syczewską, która zna klub od podszewki, będziemy mocno analizowali co da się zrobić, aby wykorzystać potencjał drzemiący w klubie, który jest projektem społecznym – dodał.

Nowy prezes Jagiellonii przez siedem lat (2012-2019) pełnił tę samą rolę w Arce Gdynia. Natomiast Agnieszka Syczewska, która będzie teraz wiceprezesem, że to był wymagający czas. – Stale poszukujemy rozwiązań mających przybliżyć nas do wyjścia z sytuacji, w której się znaleźliśmy, a której nikt w naszym klubie nie akceptuje. Jednym z tych rozwiązań jest powołanie nowej osoby na stanowisko Prezesa Zarządu Jagiellonii Białystok. To pozwoli mi wrócić do roli, z której uczciwie i sumiennie wywiązywałam się przez wiele lat. Od trzynastu lat dobro naszego klubu jest dla mnie priorytetowe – mówi.

źródło: jagiellonia.pl /


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.