Oficjalnie: Nicolo Zalewski z nowym kontraktem w AS Roma

Nicola Zalewski

Nicola Zalewski (Polska U-20) Roonui Tehau (Tahiti U-20) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

AS Roma poinformowała, że polski ofensywny pomocnik, Nicolo Zalewski przedłużył swój kontrakt z klubem ze stolicy Włoch aż do 30 czerwca 2024 roku.

Urodzony w 2002 roku zawodnik, do młodzieżowej drużyny „Giallorossich” dołączył w sezonie 2011/2012. W obecnych rozgrywkach zdobył już sześć bramek i zaliczył dwie asysty. Mimo młodego wieku, włodarze klubu z Rzymu darzą tego piłkarza zaufaniem. Dowodem na to są dwa powołania do pierwszej drużyny AS Roma.

Zalewski urodził się w Tivoli – około 30 kilometrów od centrum Rzymu. Jego ojcem jest Krzysztof Zalewski – Polak, który do Włoch wyjechał w 1989 roku. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby Nicolo rozgrywał mecze w koszulce polskiej reprezentacji. Ofensywny pomocnik był już kilkakrotnie powoływany na zgrupowania młodzieżowych drużyn narodowych. Występował zarówno w składach U16 i U17 ale również w U19 oraz U20. W sumie, zaliczył już 19 występów z orzełkiem na piersi. W większości tych starć młody Polak dobrze się spisywał. Warto przypomnieć, że zaliczył on asystę przy bramce Dominika Steczyka, na Mistrzostwach Świata U21.

Młody ofensywny pomocnik jest wielką nadzieją zarówno polskiej, jak i włoskiej drużyny. Jak mówił o nim Francesco Oddi z dziennika „IL Romanista’, w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”: „Ma przyspieszenie, drybling, wizję gry i łatwość operowania piłką. Może zrobić wielką karierę”.


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.