Oficjalnie: Nicolas Pareja ogłosił zakończenie kariery

https://twitter.com/Navas_Glez/status/1325906769009397762/photo/1

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Nicolas Pareja poinformował o zakończeniu kariery profesjonalnego piłkarza. Jego decyzja była uzależniona stanem zdrowia. 

Na swoim Instagramie Pareja napisał, że zawiesza buty na kołku. Na decyzję przez niego podjętą miał fakt, iż pięć lat temu doznał kontuzji kolana – zerwał więzadło krzyżowe przednie. Po wielu miesiącach rehabilitacji powrócił na boisko, lecz każdy następny uraz kolana okazywał się coraz to bardziej niebezpieczny. Pareja stwierdził, że w obecnych czasach o dostęp do rehabilitacji jest ciężko, a są inni wymagający większej pomocy. Argentyńczyk sześć lat spędził w Sevilli, z którą wygrał trzy Ligi Europy.

Dziś muszę napisać kilka wersów, których nie chciałoby się pisać. Dawno temu w ciszy walczyłem z kontuzją kolana, by móc wrócić do gry w piłkę nożną. Niestety ostatnio powiedzieli mi, że muszę ponownie przejść operację, pomiędzy tą, a obecną sytuacją, w jakiej znajduje się nasz świat z powodu COVID bardzo trudno jest stawić czoła nowemu ożywieniu. Za to wszystko podjąłem decyzję o odejściu z profesjonalnej piłki nożnej. 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.